Король Йорданії розпустив парламент

Близькосхідний монарх не вперше не дає допрацювати законодавчому органу країни.

Король Йорданії Абдулла Другий розпустив парламент країни через два роки після його обрання в листопаді 2007 року, повідомляє державне телебачення.

Близькосхідний монарх не вперше не дає допрацювати законодавчому органу країни: Попереднє скликання депутатів було достроково розпущене в серпні 2007 року. Вибори 2003 пройшли після дворічної перерви, що послідувала за рішенням короля розпустити парламент у 2001 році.

Згідно з королівським указом повноваження парламенту припиняються у вівторок. В указі не повідомляються причини розпуску зборів, однак, існує думка, що на рішення конституційного глави держави могла вплинути слабка законотворча робота депутатів.

У Йорданії діє двопалатний парламент - Рада Нації. Нижня палата обирається загальним таємним голосуванням і складається з 110 депутатів. 55 депутатів Верхньої палати призначаються королем.

Дату нових парламентських виборів протягом чотирьох місяців має призначити уряд Йорданії, однак за конституцією країни король Абдулла при бажанні має право її відстрочити.

На листопадових виборах в нижню палату Ради нації на 110 парламентських крісел претендували 885 кандидатів, у тому числі, 199 жінок.

Читайте також:

15-річний принц став спадкоємцем престолу Йорданії

Ізраїль пропонує зробити батьківщиною палестинців Йорданію. Її згоди ніхто не питав

Берлусконі скасував зустріч з королем Йордані, щоб погуляти на вечірці Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: