Коронавірус атакував усі континенти світу, крім Антарктиди: інфографіка поширення хвороби

Дата публікації
Перегляди
4404
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Коронавірус атакував усі континенти світу, крім Антарктиди: інфографіка поширення хвороби

Фото: Associated Press

Побороти хворобу змогли понад 44,8 тисячі пацієнтів.

Станом на 2 березня коронавірус зафіксували на усіх континентах світу, крім Антарктиди.

Недуга, окрім материкового Китаю, звідки все і почалося, дісталася вже до 66 країн світу і забрала життя 3048 людей. Понад 88,9 тисячі людей інфіковані.

Фото: ТСН.ua

Найбільше смертей і випадків інфікування припадає саме на Китай, однак за останній тиждень в країні спостерігається спад хвороби. Натомість у світі, зокрема і в Європі навпаки - за останній тиждень зафіксували випадки інфікування у Хорватії, Швейцарії, Люксембурзі, Греції, Північній Македонії, Литві, Ісландії, Азербайджані, Білорусі, Бразилії, Новій Зеландії.

Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії, де станом на 2 березня до 34 зросла кількість жертв від COVID-19 та ще 1694 людини захворіли.

Фото: ТСН.ua

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

Своєю чергою у міністерстві охорони здоров'я повідомили, що медична система України готова до фіксації випадку коронавірусної інфекції. 

Наразі в Україні є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, інфекційні бокси, 2 тисячі лікарів-інфекціоністів, 5 тисяч медичного персоналу, який працює в інфекційних лікарнях.

Також в Україні посилені заходи безпеки та підвищеної готовності для всіх систем цивільного захисту:

  • створено штаб та план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом;
  • встановлено тимчасові обмеження та особливі умови для в’їзду до України осіб, які перебували у провінції Хубей Китайської Народної Республіки, шляхом їх ізоляції протягом 14 днів у визначенні Міністерством охорони здоров’я заклади;
  • у пунктах пропуску, в аеропортах країни, на лінії розмежування в районі проведення операції Об’єднаних сил та на адмінмежі з окупованим Кримом продовжується проведення температурного скринінгу;
  • "Укрзалізниця" облаштувала ізоляційні кімнати для хворих із підозрою на коронавірус (наразі в різних куточках України таких пунктів є п'ять, вони мають відділені від інших приміщень туалети та умивальники);
  • у всій Україні у визначених медичних закладах відбуваються навчання (симуляційні вправи) на випадок фіксації коронавірусу. 

МЗС України оприлюднило актуалізовані рекомендації громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до провінції Хубей та м.Ухань, а також відкласти свої подорожі, які не є вкрай необхідними до інших територій Китайської Народної Республіки, а також до Італії.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
4404
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація