Коронавірус на круїзному лайнері: здорових пасажирів відпускатимуть, а стан захворілих українців поліпшується

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пасажирів перемістять до спеціально підготовлених закладів.

На заблокованому поблизу Японії лайнері з українцями продовжують виявляти хворобу. 44 випадки інфікування знайшли лише за добу. В українському посольстві в Японії розповідають ТСН - інформації, що серед інфікованих є українці, поки немає, йдеться у ТСН.12:00.

У двох наших співвітчизників - членів екіпажу судна - коронавірус діагностували раніше, утім, дипломати запевняють, що українці у гарному стані.

"Ми сьогодні були в лікарні, де перебуває один із наших громадян. Нам сказали, що стан українця покращився. Якщо аналізи будуть хороші, то я думаю, що обоє вони вже зможуть вийти з лікарень", - повідомили дипломати.

Японські чиновники проводять спеціальне тестування для тих пасажирів, хто старше за 80 років, живе у каюті без вікон чи має проблеми зі здоров'ям. Їм, сподівається японський міністр охорони здоров’я, вже завтра дозволять залишити лайнер.

Відео Уряд запевняє, що евакуація українців з Уханя - справа кількох днів

Коронавірусом заражено 60 тисяч людей. За останніми даними, він забрав вже понад 1360 життів. Дата евакуації українців із Китаю досі невідома. Прем'єр Гончарук назвав її питанням кількох днів - уряд, мовляв, шукає можливість зробити це без ризиків для населення України. Більше про коронавірус

Уряд запевняє, що евакуація українців з Уханя - справа кількох днів

"Ті, чий результат тестів був негативним, можуть почати висадку і зупинитися у закладах, підготованих урядом", - повідомляє міністр.

Тоді, як американський круїзний лайнер, який вирушив з Гонконгу і якому у прихистку відмовили п’ять країн, нарешті став у порту Камбоджі. Попри те, що офіційно випадків зараження на облавку немає, нині понад дві тисячі пасажирів та членів екіпажу перевірять лікарі. У Гонконгу, де випадків захворювання пів сотні, вирішують, чи подовжити карантин для учнів. Школи залишать зачиненими до 16-го березня.

Загалом, у світі заражені вже 60 тисяч людей, 1360 померли. Медики переконують - є і добрі новини, з лікарень виписали вже майже шість тисяч людей, що від хвороби одужали.

Кореспондент ТСН Катерина Федорченко

Що таке вірус, коронавірус з Уханя інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції