Коронавірус у Китаї: евакуацію українців з Уханя відклали на невизначений термін

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Не всі українці погодились на умови, які їм було запропоновано.

Евакуація українців із охопленого коронавірусом Китаю відкладається на невизначений термін. Ця новина шокувала наших співгромадян, які чекають на повернення додому. Літак по наших громадян, які нині перебувають в Ухані, мусив вилетіти сьогодні, однак його виліт скасували, йдеться у ТСН.12:00.

У вітчизняному МОЗі кажуть, головні причини зволікання дві - в Китаї не всі охочі повернутися українці підписали документи інформованої згоди, які, зокрема, і регулюють правила їхньої поведінки під час карантину. А ще Київ до кінця не готовий прийняти пасажирів, які можуть бути носіями смертоносної недуги.

ТСН вдалося поспілкуватися із нашими громадянами, яких сьогодні мали вивезти з Уханя. Люди побоюються, що затягування може призвести до нових заражень.

У МОЗі кажуть, вірус новий і ще не вивчений, відтак і затягується процес. Хоча штаб із боротьби із недугою створили майже два тижні тому, а український літак уже навіть отримав дозвіл на посадку в Китаї.

"У даній ситуації поспіх і прийняття рішень без вивчення і гарантій для всіх 40 мільйонів громадян може бути небезпечним. Тому ми вивчаємо", - заявила міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Одне з невирішених питань - куди доправити українців, яких евакуюють з Китаю на  двотижневий карантин. Серед варіантів називали один з санаторіїв та одну з баз, яка належить міністерству оборони. Сам карантин є обов'язковим і має запобігти можливому проникненню інфекції в країну.

Тим часом у Китаї одне за одним звільняють з посад чиновників через безпорадність у боротьбі з коронавірусом. У відставку пішли працівники місцевого МОЗ і навіть керівники червоного хреста. Президент Китаю Сі Цзіньпін чи не вперше після спалаху коронавірусу особисто відвідав місцевий шпиталь у Пекіні, куди привезли хворих. І навіть поспілкувався із лікарями з епіцентру інфекції - Уханя. Щоправда, лише відеозв'язком.

Кількість жертв коронавірусу щодоби збільшується. Інфіковані понад 43 тисячі, з яких двоє українців - жінка 37 та чоловік 25 років. Обидва - члени екіпажу круїзного лайнера, що стоїть на карантині біля берегів Японії.

Експерти у всьому світі констатують, що ситуація із новою недугою гірша, ніж була 2003-го року, коли спалахнула епідемія схожого вірусу САРС. Гендиректор ВООЗ, який спершу скептично ставився навіть до оголошення надзвичайного стану у світі, тепер говорить - те, що зараз, лише верхівка айсберга.

Кореспонденти ТСН Оксана Ткаченко, Святослав Родюк, Мар'яна Зінковська

Відео Коронавірус зафіксували уже в двох українців, які є членами екіпажу лайнера Diamond Princess

Уже двоє українців заражені коронавірусом. Вони є членами екіпажу круїзного лайнера, що стоїть біля берегів Японії на карантині. Загалом на облавку майже чотири тисячі людей, зокрема 25 українців серед екіпажу судна. Обидвох наших співвітчизників, які підчепили хворобу, забрали до лікарні.  

Коронавірус зафіксували уже в двох українців, які є членами екіпажу лайнера Diamond Princess

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба вже отримала тимчасову назву NCP (Novel Coronavirus Pneumonia). Вона поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Схоже, джерелом спалаху є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Що таке вірус, коронавірус з Уханя інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції