Коронавірус в Італії: кількість смертей за добу зросла вдвічі

Дата публікації
Перегляди
29к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Коронавірус в Італії: кількість смертей за добу зросла вдвічі

Фото: Associated Press

У відділеннях інтенсивної терапії Італії перебуває понад 1,5 тис.осіб.

Кількість померлих від наслідків нового коронавірусу COVID-19 в Італії за останню добу сягнула 474 людини. Загальна кількість жертв пандемії в країні зросла до 28 710 осіб.

Про це свідчать дані порталу Worldometers, який цілодобово збирає статистику зі всього світу.

Водночас останнім часом в Італії спостерігалося зменшення смертності від COVID-19. Так, в п'ятницю було зафіксовано 269 смертей.

Разом із тим, за інформацією міністерства охорони здоров'я Італії, протягом доби вилікувалися від коронавірусу 1 665 пацієнтів. Таким чином загальна кількість італійців, які видужали від початку спалаху коронавірусу в країні, сягає 79 914 осіб.

Однак, станом на 2 травня продовжує лікуватися 100 704 пацієнти. Із них у терапевтичних відділеннях лікування проходить 17 177 пацієнтів, у відділеннях інтенсивної терапії – 1539. Ще 81 808 осіб перебувають на лікування удома.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Наступна публікація