Коротко про складне. П'ять інфографік, які допоможуть зрозуміти все про війну у Сирії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Західна коаліція невдовзі може завдати удару по силах Башара Асада, якого підтримує Росія.

Сирія уже впродовж тривалого часу є однією з найгарячіших точок планети. Після ймовірної хімічної атаки у місті Дума, внаслідок якої могли загинути 70 людей і постраждати до півсотні, градус напруженості лише підвищився.

Західні союзники звинувачують у хіматаці режим правителя Сирії Башара Асада і погрожують завдати військових ударів по його позиціях. Росія, яка підтримує Асада, каже, що ніякої хіматаки не було, і попереджає про "серйозні наслідки", якщо внаслідок цих ударів постраждають російські громадяни.

Через російську агресію в Україні йде своя війна, тому природньо, що багато українців більше переймаються своїми проблемами, а не тим, що відбувається у Сирії. ТСН.ua у п'яти інфографіках пояснює, що за війна триває на Близькому Сході.

Сотні тисяч жертв

Кількість жертв внаслідок війни у Сирії вимірюється вже сотнями тисяч. З 2011 року конфлікт забрав життя 354 тисяч людей, понад сто тисяч із них - цивільні.

Мільйони людей змушені були покинути свої домівки. Це викликало масштабну міграційну кризу у 2015 році - сотні тисяч сирійців почали тікати до Європи.

Це викликало не лише гуманітарні та економічні проблеми у Євросоюзу, але також вплинуло на стосунки усередині блоку європейських країн. Попри те, що країни ЄС розподілили мігрантів між собою за квотами, деякі країни Центральної Європи, як, наприклад, Угорщина, відмовляються приймати у себе біженців.

Кількість жертв війни у Сирії, березень 2018, інфографіка
ТСН.ua

Дуже заплутане протистояння

Конфлікт у Сирії розпочинався як громадянська війна - незадоволені політикою Башара Асада сирійці підняли проти нього збройне повстання. Але з часом до війни долучалися усе нові і нові учасники з-поза меж Сирії, які підтримували ту чи іншу сторону.

У 2014 році на території Сирії та сусіднього Іраку з'явилася потужна і жорстока сила у вигляді терористичного угруповання "ІДІЛ". Воно оголосило війну усім і захопило великі території. Задля боротьби проти радикальних ісламістів свої військові сили до Сирії направили коаліція на чолі із США, а також Росія.

До війни також активно долучилася Туреччина, яка ввела свої війська до району Афрін, щоб вибити звідти курдські формування. Своїх військових до Сирії направили Іран та ліванське угруповання "Хезболла" - вони підтримують Асада. Тож сирійський конфлікт став дуже заплутаним і вийшов далеко за межі внутрішньої громадянської війни.

Сирія, хто з ким воює, інфографіка
ТСН.ua

Росія - ключовий гравець конфлікту

Росія офіційно вступила у сирійський конфлікт у вересні 2015 року, коли Башар Асад попросив допомоги у Кремля. Москва оголосила своєю метою боротьбу проти "ІДІЛ", але заразом допомагала Асаду знищувати опозиційні сили, які не мали жодного стосунку до "ІДІЛ".

За час військової кампанії РФ у Сирії російська армія втратила 13 літаків та вертольотів, за офіційними даними, і ще 10 – за повідомленнями ЗМІ.

Від  початку операції Міноборони РФ втратило на території Сирії два винищувачі Су-24, один Су-33, один Міг-25, один Су-25 та один транспортний літак Ан-26. Останній розбився вдень 6 березня під час заходу на посадку на авіабазі Хмеймім.

Також РФ втратила сім військових вертольотів – по два Мі-8 АМТШ, Мі-28, Мі-35 М та один Мі-24.

Серед офіційно не підтверджених владою РФ втрат техніки ще сім винищувачів, військово-транспортний літак Ан-72, розвідник Ан-30 та два вертольоти Мі-35 М.

З початку військової кампанії у Сирії офіційно загинуло близько 40 росіян - це кадрові військові. Але у цій країні на боці Асада воюють російські найманці із ПВК "Вагнера" - їхніх загиблих ніхто відкрито не рахує, а Кремль спростовує свій зв'язок із ними. А між тим лише у лютому 2018 року внаслідок американського удару по проасадівських силах за різними даними загинуло від 13 до 200 вагнерівців.

Втрати техніки Росії у Сирії, інфографіка

Чому світ занепокоївся через хімічні атаки

Уряд Башара Асада постійно звинувачують у застосуванні хімічної зброї против повстанців та мирного населення. Перший подібний факт було зафіксовано у серпні 2013 року у передмісті Дамаска. Тоді по житлових районах були випущені кілька ракет з боєголовками, які містили загалом близько 350 літрів зарину. За різними джерелами, кількість жертв оцінювалося від 281 до 1729 осіб, значна кількість загиблих - діти. Те, що хімічна атака дійсно була, довело розслідування ООН.

Після тієї атаки Сирія взяла на себе зобов'язання під наглядом міжнародних спостерігачів знищити усю хімічну зброю, яка в неї є. Цей процес офіційно завершився у червні 2014 року, але і після того Сирію звинувачували у застосування хімічної зброї.

Останній такий випадок стався 7 квітня у місті Дума. Загинули 70 людей, близько 500 постраждали. Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила, що постраждалі мали ознаки хімічного отруєння. Захід звинувачує у хіматаці уряд Башара Асада, а Росія, яка його підтримує, заперечує сам факт подібної атаки.

Назріває масштабний конфлікт

Через ймовірну хімічну атаку у Сирії назріває ще один масштабний конфлікт. З одного боку - США, Велика Британія і Франція. З іншого боку - Росія та урядові сирійські війська. Військовий удар західної коаліції по Сирії очікується з дня на день, а Росія вже заявила, що буде збивати ракети коаліції і погрожує "серйозними наслідками", якщо постраждають російські громадяни.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції