"Корумпована держава, повна жахливих людей". Волкер розповів, як Трамп не хотів бачитися із Зеленським

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На його думку, Рудольф Джуліані розповідав про Україну в негативному світлі.

Президент США Дональд Трамп не хотів особисто зустрічатися з новим президентом Володимиром Зеленським, бо вважав Україну корумпованою державою з "жахливими" людьми.

Про це нібито розповів колишній спецпредставник Держдепартаменту США в Україні Курт Волкер протягом майже 10-годинного допиту Палати представників США щодо можливого тиску Трампа на Зеленського, пише BuzzFeed News.

Як зазначається, засідання було закритим, і повна стенограма не публікувалася, але у розпорядженні видання опинилися ремарки Волкера для свідчень.

Так, колишій спецпредставник США заявляє, що звертався до Трампа з пропозицією провести зустріч із Зеленським у травні, але тоді глава США був налаштований "дуже скептично". Волкер же переконував Трампа, що Зеленський може побороти корупцію.

"Він сказав, що Україна це корумпована держава, повна "жахливих людей". Він сказав, що вони "намагалися його скинути". Під час цієї розмови він посилався на бесіди з Джуліані", - сказав Волкер.

"Мені стало зрозуміло, що попри позитивні новини і рекомендації, які передала офіційна делегація про нового президента, Трамп мав глибоко негативну точку зору щодо України, яка йшла корінням в минуле. Він явно отримував іншу інформацію з інших джерел, зокрема від Джуліані, яка була більш негативною", - заявив Волкер.

Відео Трамп закликає Пекін розпочати розслідування проти Джо Байдена та його сина

Американо-український скандал розширює кордони. Дональд Трамп тепер іще й закликає Пекін розпочати розслідування проти свого політичного опонента, колишнього віце-президента Джо Байдена та його сина. Американський очільник і раніше вже неодноразово повторював, що Байден з України та Китаю вивозив незаконно отримані мільярди доларів.  

Трамп закликає Пекін розпочати розслідування проти Джо Байдена та його сина

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Залиште свій коментар

Вибір редакції