Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Корупція та гучні вбивства. Навальний розповів як скандальний клан захопив частину Північного Кавказу

Фонд боротьби з корупцією розповів про один з найвпливовіших кланів Карачаєво-Черкесії в Росії

Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального опублікував 21 лютого розслідування, в якому розповідається про корупцію в керівництві Карачаєво-Черкесії, детально зупиняючись на одному з місцевих кланів - Каїтова.

Про це йдеться на сайті Навального.

Розслідувачі з'ясували, що розташованим в Черкеську особняком площею 2 тисячі квадратних метрів, вартість якого вони оцінили в 1 мільярд рублів, володіє 17-річний Ансар Каїтов. При цьому будова зареєстрована як "приміщення для відпочинку / оздоровчий комплекс" площею 310 квадратних метрів. У соцмережах був опублікований відеоролик, на якому видно, як Ансар Каїтов на шкільному випускному вечорі роз'їжджав на автомобілі Mercedes з мигалками, стріляючи з автомата Калашникова, стверджується в розслідуванні.

На його брата, 19-річного Аслана Каїтова, оформлені землі навколо палацу площею 8,5 гектара.

За вбивство 7 чоловік відсидів менше 10 років замість 17

Батько обох молодих людей Алій Каїтов - зять колишнього президента Карачаєво-Черкеської Республіки Мустафи Батдиєва, в минулому депутат республіки. Він володів заводом, а в 27 років під час дитячого свята вбив у себе на дачі сім чоловік, у тому числі іншого депутата. Алій Каїтов був засуджений до 17 років позбавлення волі, проте вийшов з в'язниці, які не відсидівши і 10 років, а після звільнення знову зайнявся бізнесом.

Батько Алія Каїтова, Заур, раніше очолював Агентство лісового господарства по Карачаєво-Черкесії, а його брат Магомед, якого називали "енергетичним королем" Північного Кавказу, був главою "Кавказької енергетичної компанії, що управляє". У 2013 році за розкрадання 4 млрд рублів його заарештували на два місяці.

Брат Алія Каїтова, Ахмат, очолює "Карачаевочеркесавтодор". Його тесть Альберт Карабаш - заступник міністра внутрішніх справ КЧР, колишній начальник поліції. Син останнього Іслам Карабаш, згідно з відомостями ФБК, є прокурором.

Дорогі автомобілі і годинник за кілька мільйонів

Серед інших членів цього клану є чиновники і силовики. У розслідуванні наводиться інформація, що у багатьох з них є дорогі автомобілі (Bentley, Mercedes, BMW та інші).

Алій Каїтов керує компанією "Комплексні комунальні системи холдинг", співзасновниками якої значаться дружина і дочка мера Черкеська Руслана Тамбієва. На одній з фотографій градоначальника співробітники ФБК визначили годинник Breguet вартістю 1,5 мільйона рублів.

У розслідуванні вказується, що гендиректором в "Комплексних комунальних системах" раніше працював глава Карачаєво-Черкесії Рашид Темрезов, якого Аслан Каїтов в інстаграмі назвав "дорогим дядьком". На кількох фотографіях Темрезова ФБК виявив годинник Patek Philippe і інших елітних брендів за ціною від двох до п'яти мільйонів рублів.

В кінці січня під час пленарного засідання Ради Федерації за звинуваченням в участі в злочинному співтоваристві, тиску на свідка і двох епізодах вбивства були затримані сенатор від Карачаєво-Черкесії Рауф Арашуков, а також його батько і двоюрідний брат - радник гендиректора "Газпром Міжрегіонгаз" Рауль Арашуков і гендиректор "Газпром газорозподіл Астрахань" Руслан Арашуков. На одній з фотографій, опублікований в соцмережах Рауфом Арашуковим і виявлених співробітниками ФБК, сенатор сфотографований в обнімку з Аліем Каїтова, а в підписі до знімка називає його "мій брат".

Нагадаємо, раніше Навальний розповів, що голова російського концерну "Ростехнології", який займається розробкою військової техніки, легкових автомобілів, різноманітного устаткування тощо, Сергій Чемезов має квартиру за п'ять мільярдів рублів у будівлі найдорожчого готелю Москви просто біля Красної площі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції