Корупційний скандал у Латвії: проросійського мера Риги відправили у відставку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відповідне рішення ухвалив міністр регіонального розвитку.

Міністр регіонального розвитку та охорони довкілля Латвії Юріс Пуце відсторонив від посади проросійського мера латвійської столиці Риги Ніла Ушакова.

Відповідний документ опубліковано в офіційному виданні латвійського уряду.

Ушакова звинувачують у причетності до справи про хабарі в транспортній кампанії Rigas Satiskme. За даними правоохоронців, підприємства з Польщі та Чехії давали хабарі місцевим чиновникам на суму в майже 13 мільйонів євро за право поставити до Риги 200 нових автобусів, тролейбусів та трамваїв.

Ця компанія фактично належить Ризькій думі, а Ушаков як її очільник – є представником власника. Опозиційні депутати двічі намагались відправити його у відставку у зв’язку зі скандалом, однак голосування провалювалось.

Через деякий час міністр регіонального розвитку Юріс Пуце направив Ушакову список із 12 обвинувачень на посаді мера Риги. Той у відповідь мусив написати пояснювальну із кожного з пунктів. Після отримання пояснень список скоротився майже вдвічі, однак міністр все одно ухвалив рішення відсторонити Ушакова через нецільове використання коштів та неналежне виконання обов’язків мера.

Сам Ушаков вважає ці звинувачення політизованими і планує оскаржити рішення в суді.

"Довести, що його рішення не політичне, а юридичне, Пуце не зможе, і в результаті йому доведеться взяти на себе відповідальність за протиправне рішення", - зазначив він.

Ніл Ушаков обіймає пост мера Риги від 2009 року. Партія "Злагода", яку він очолює, користується підтримкою передусім російськомовного населення Латвії.

ВідеоНа виборах до латвійського Сейму перемогла проросійська партія "Злагода"

Політична сила, яка відстоює інтереси російськомовної частини населення і наполягає на добросусідських зв'язках із Москвою, здобула 20% голосів. Друге і третє місця розділили новачки – популісти з партії "Кому належить держава" та "Нова Консервативна партія". Загалом 5-відсотковий бар'єр здолали 7 політичних сил.

На виборах до латвійського Сейму перемогла проросійська партія "Злагода"

Залиште свій коментар

Вибір редакції