Космічний апарат Ілона Маска буде досліджувати крижану Європу у пошуках життя

Космічний апарат Ілона Маска буде досліджувати крижану Європу у пошуках життя

Фото: nasa.gov

Запуск зонда до супутника Юпітера обійдеться NASA 178 мільйонів доларів.

Компанія американського винахідника та підприємця Ілона Маска SpaceX отримала контракт на запуск космічного зонда NASA на крижаний супутник Юпітера - Європу. Про це повідомляє Reuters.

За своїми розмірами покритий льодом супутника Юпітера поступається Місяцеві. Його дослідження є складовою космічної програми пошуків життя в Сонячній системі.

Власне головним завданням цієї місії буде пошук придатних для розвитку життя умов. Зонд, зокрема, повинен створити зображення поверхні Європи з високою роздільною здатністю, визначити її склад, виміряти товщину крижаної оболонки і визначити глибини та рівень солоності океану.

Ще у 1997 році на Європі було зафіксовано вигин магнітного поля, який, як припускають учені, був викликаний могутнім гейзером. Це породило гіпотезу про існування океану під поверхнею супутника.

Першу місію на Європу заплановано в жовтні 2024 року. Доставити зонд повинна ракета Falcon Heavy з космічного центру Кеннеді у Флориді. 

Загальна сума контракту на послуги із запуску, яку отримає компанія Ілона Маска, становитиме близько 178 мільйонів доларів.

Нагадаємо, раніше засновник американської компанії SpaceX Ілон Маск заговорив про польоти за межі Сонячної системи. Для цього, на його думку, потрібно використовувати антиматерію.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація