NASA дозволила космонавтам пити воду, отриману із сечі

Це був маленький ковток для людини і гігантський хлібець для людства.

В середу космонавти Міжнародної космічної станції (МКС) вперше спробували воду, отриману в результаті переробки сечі, поту і конденсації повітря, що видихається. Космонавти, сказавши "будемо здорові!", цокнулися один з одним і з диспетчерами NASA, які на Землі також спробували отриману воду.

"Смак прекрасний", - цитує слова американського астронавта Майкла Баррата видання USA Today. На його думку, смак був вартий витрачених зусиль. Його російський колега Геннадій Падалка намагався зловити кульки води, що літали перед ним.

Перш ніж зробити ковток, Баррат відзначив, що те, що відбувається нагадує здобутки наукової фантастики. За його словами, на етикетках отриманої з сечі води написано: "Пий це, коли справжня вода знаходиться на відстані більше 200 миль".

Перефразовуючи відоме вираження американського астронавта Ніла Армстронга, USA Today пише: це був маленький ковток для людини і гігантський хлібець для людства. Армстронг був першою людиною, яка ступила на поверхню Місяця. Фраза, вимовлена їм у цей момент, - "Маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства" - увійшла до історії.

Видання відзначає, що системи переробки урини потрібні для створення баз на Місяці і на Марсі. Також вони дозволять заощадити засоби на регулярному транспортуванні води на МКС і збільшити число мешканців станції з трьох до шести.

За словами представника NASA Марібет Едін, думка про вживання води з переробленої сечі деяким може здатися огидною, проте на Землі відбувається те ж саме - тільки з великим інтервалом. На орбіті перегонка займатиме всього тиждень.

Установка для отримання води з урини була привезена на МКС восени минулого року разом з космічним санвузлом. Тривалий час установка по регенерації води не працювала в штатному режимі, кілька місяців тому вона почала виконувати свої функції.

В середу адміністрація NASA дозволила екіпажу МКС вживати воду, отриману з сечі.

Читайте також:

Найдовше за 2000 років сонячне затемнення відбудеться в липні

Космонавтам покажуть "Тараса Бульбу" перед вильотом в космос

Вчені знайшли, де закінчується космос

Астронавти з МКС повернулися на Землю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: