Косово хоче незалежності без переговорів

На майбутніх переговорах з Бєлградом Косово не має наміру обговорювати проблему незалежності краю.

Агім Чеку
Lenta.ru
Косовський прем'єр-міністр Агім Чеку вважає, що питання незалежності Косова навіть обговорювати не треба.
На майбутніх переговорах з Бєлградом косовська сторона не має наміру обговорювати проблему незалежності й територіальної цілісності Косово, оскільки не вважає це питання предметом для дискусії. Про це заявив у суботу прем'єр тимчасового уряду краю Агім Чеку.

”Незалежність і без жодних переговорів є нашою єдиною орієнтацією, і ніхто не може змусити нас погодитися з іншим варіантом. Незалежність - це мінімум того, що вимагає народ Косова", - сказав прем'єр на мітингу, присвяченому проблемам косовської діаспори за кордоном.

”Косово є єдиним територіальним цілим, і жодної дискусії на цю тему бути не може", - заявив Чеку.

Він також уважає, що не підлягає обговоренню й план Марті Ахтисаарі, який "за деякої його недосконалості вже відкрив шлях до незалежності Косова за строгого дотримання прав національних меншин".

Тимчасовий прем'єр-міністр Косова входить до складу керівництва делегації косовських албанців на майбутніх переговорах.

Водночас Бєлград висунув шість умов для нових переговорів щодо Косова. Їх затвердив уряд Сербії, а в суботу ці умови оприлюднила найтиражніша в Сербії бєлградська газета "Вечерне новости".

Свої дотепер офіційно не оприлюднені пропозиції за умов нових переговорів щодо статусу краю уряд Сербії в п'ятницю надіслав для ознайомлення всім послам країн-членів Контактної групи з Косова, до якої входять США, Росія, Велика Британія, Італія, Німеччина та Франція. 

Воїслав Коштуніца та Борис Тадич
news.yahoo.com
Натомість сербські найвищі посадовці визначають формат переговорів щодо косовського питання.
Згідно з інформацією газети, пропозиції Бєлграда зводяться до наступного: темою переговорів повинен стати майбутній статус цієї сербської провінції. Переговори між сторонами мають бути прямими. Діалог не можна обмежувати в часі. Результат діалогу не має бути визначено наперед. Переговори не повинні базуватися на плані спецпредставника ООН Марті Ахтисаарі, який виявився неприйнятним для Бєлграда. Шоста умова полягає в тому, аби переговори проходили під прямим контролем з боку Радбезу ООН.

Найближчого дня уряд Сербії завершить формування делегації, що представлятиме Бєлград на переговорах, повідомляють "Вечерне новости".

До її складу вже ввійшли президент Борис Тадич, прем'єр-міністр Воїслав Коштуніца, міністр закордонних справ Вук Єреміч і міністр у справах Косово й Метохії Слободан Самарджия. До складу делегації вперше можуть увійти представники провідних опозиційних Сербської радикальніої партії й Соціалістичної партії Сербії. Розглядають і питання про включення до делегації колишнього міністра закордонних справ Вука Драшковича.

На місці постійного радника сербської делегації залишається професор міжнародного права зі Швейцарії Томас Флайнер, повідомляє газета.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: