Косово хоче знати свій статус

Косовські албанці вимагають від міжнародного співтовариства назвати терміни, в які буде визначено статус краю.

Агім Чеку
Lenta.ru
Прем'єр-міністр Косово Агім Чеку.

Керівництво косовськіх албанців буде вимагати від міжнародного співтовариства призначити крайній термін для визначення статусу Косово. Про це заявив у понеділок в Пріштіні прем'єр-міністр краю Агім Чеку в щотижневому виступі на косовському радіо.
 
Про це повідомляє бєлградське агентство Танюг.
 
На думку прем'єра, "процесс визначення статусу Косова втратив темп", і тому "необходимо його підстібнути". Як заявив Чеку, Пріштіна дотепер зберігає довіру "до своїх друзів і партнерів" і тому продовжуватиме стукати у всі двері, щоб донести до міжнародного співтовариства "голос громадян Косово". Якби ж косовські албанці втратили довіру до своїх "друзів і партнерів", то давно "вибили би двері для демонстрації протесту проти постійних відстрочень вирішення проблеми". 

Чеку послався на слова президента США Джорджа Буша, сказані на початку червня в Тірані про те, що далі неможливо тягнути з вирішенням проблеми Косово, і що одного разу слід сказати "досить".

Сербія і Чорногорія
На инезалежність претендує ще один край з колишньої Югославії. (lib.utexas.edu)

 
"Це якраз те, про що ми просимо світову спільноту, - визначити графік з позначенням точних термінів і дат і виробленням ясної схеми вирішення вопроса", - відзначив Чеку. 

Косово з 1999 року знаходиться під управлінням ООН. Проект резолюції, представлений США, Францією і Великобританією, припускає прийняття плану Марті Ахтісаарі, що надає Косово незалежність через 120 днів, відведених на переговори. 

Відстрочення на переговори було компромісним жестом Заходу відносно Росії, проте Москва відкинула цю поступку, назвавши її неприйнятною.

Росія вважає, що рішення по статусу краю повинне ухвалюватися з урахуванням думок всіх зацікавлених сторін на основі переговорного процесу без обмеження за часом. Також необхідно виконати всі стандарти безпеки для повернення біженців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: