Косово може проголосити незалежність

Косово може проголосити незалежність від Сербії, про це заявив Хашим Тачі, який отримав перемогу на парламентських виборах.

Косово може проголосити незалежність від Сербії після 10 грудня. Про це заявив колишній ватажок повстанців, а нині лідер опозиційної Демократичної партії Косово Хашим Тачі.

Усі албанські партії виступають за незалежність провінції.
Сербська меншина бойкотувала голосування. Виступаючи в Приштині, Тачі заявив про намір оголосити незалежність Косова після 10 грудня. 

Глава опозиційної Демократичної партії Косово (ДПК) Хашим Тачі, один з колишніх командирів оголошеної поза законом Визвольної армії Косово, оголосив про перемогу на парламентських виборах, що пройшли в суботу в краю. Про це повідомляє France Presse.

Як заявили представники групи недержавних організацій, які беруть участь в підрахунку голосів, за результатами обробки 70 відсотків бюлетенів 35 відсотків виборців віддали свої голоси ДПК.

Наступним за популярністю став правлячий Демократичний союз Косово, очолюваний президентом Фатміром Сейдіу, - 23 відсотки голосів. Погрішність при підрахунку складає до одного відсотка.

Вибори до 120-місцевого парламенту краю пройшли без особливих подій. Згідно даним з 2300 виборчих ділянок, явка виборців була украй низькою і склала лише 45 відсотків - на шість відсотків менше, ніж в 2004 році.

Перші офіційні результати голосування з'являться на початку тижня. Раніше Бєлград закликав сербів, що проживають на території Косово, бойкотувати вибори. Сербське населення краю складає близько 100 тисяч людей, всього 10 відсотків від загального числа мешканців - решта переважно є етнічними албанцями. Проте, формально Косово як і раніше є частиною Сербії.

З часу бомбардування НАТО в 1999 році Косово покинули дві третини сербів. На думку Бєлграда, саме в Косово бере початок історія і культура Сербії, тому ідея незалежності краю відкидається.

Через три дні в Брюсселі стартує черговий раунд переговорів між лідерами албанського населення Косово і Сербією, в результаті якого сторони повинні домовитися про новий статус краю до 10 грудня.

Зустрічі „трійки” у складі Росії, ЄС і США з Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, якому вони представлять результати переговорів щодо подальшої долі Косова пройде 10 грудня. 

Росія підтримує Сербію, яка виступає проти незалежності. Косово формально вважається частиною Сербії, але перебуває під контролем ООН.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: