Косово можуть розділити

„Трійка” посередників у врегулюванні статусу сербської провінції Косово не виключає розподілу цього краю на сербську та албанську частини.

„Трійка” міжнародних посередників у врегулюванні статусу сербської провінції Косово не виключає розподілу цього краю на сербську та албанську частини. Таким став головний підсумок кількаденного чергового раунду переговорів, який завершився у неділю.

Нова резолюція про статус Косово
Архів
Край Косово можуть розділити
Європейський союз, США та Росія готові сприйняти будь-яку модель виходу з глухого кута, яка влаштує як сербський уряд, так і косовських албанців. Про це по завершенні переговорів у Приштіні заявив уповноважений Євросоюзу Вольфґанґ Ішінґер.

При цьому дипломат закликає не списувати з рахунків так званий „план Ахтісаарі”, який передбачає незалежність Косова: „Досі це єдиний план, який може серйозно розглядатися. Він підготований на замовлення ООН, і хоча у Нью-Йорку його не було ухвалено, інших пропозицій Рада безпеки не розглядала”, - наголосив Ішінґер.

Під час сепаратних переговорів у Белграді і Приштіні серби і косівські албанці зайняли безкомпромісну позицію. Нинішня заява про готовність розглянути можливість поділу провінції стала несподіванкою. Досі міжнародні посередники відкидали такий варіант. Це означало би, що Сербія залишила би за собою північну частину Косова, де більшість населення становлять серби.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: