Косово погіршило відносини між Сербією і Чорногорією

Чорногорія встановила дипломатичні звязки з Косово, чим погіршила стосунки з Сербією.

Сьогодні Чорногорія встановила дипломатичні відносини з Косово. Як повідомляє прес-служба уряду Чорногорії, обмін відповідними листами відбувся на рівні міністрів закордонних справ. Глава МЗС Чорногорії підкреслив хорошу перспективу двосторонніх відносин.

Раніше Сербія багато разів просила Чорногорію утриматися від подібних дій до тих пір, поки питання про статус Косово вирішується в Міжнародному суді в Гаазі.

У результаті жорстка реакція Белграда не змусила себе чекати. МЗС Сербії заявив, що дії Чорногорії порушують регіональну стабільність і перешкоджають встановленню добросусідських відносин. Міністр закордонних справ Сербії Вук Еремич відкликав посла з Подгориці на консультації до Белграда.

Як повідомлялося раніше, албанська влада Косова 17 лютого 2008 року в односторонньому порядку проголосила незалежність від Сербії. Уряд Чорногорії ухвалив рішення визнати суверенітет південній сербській автономії 9 жовтня 2008 р., результатом чого стало ускладнення відносин між Чорногорією і Сербією - двома найбільш близькими республіками, які входили до складу однієї держави до 2006 року. Сербія тоді оголосила посла Чорногорії в Бєлграді персоною нон грата.

Нагадаємо, на сьогоднішній день незалежність Косово визнали 63 держави світу, серед яких більшість країн Європейського союзу і США. Республіку взяли в Міжнародний валютний фонд і Світовий банк. Офіційний Белград продовжує вважати Косово сербською провінцією.

У Міжнародному суді в Гаазі на підставі звернення генерального секретаря ООН Пан Гі Муна проходять слухання щодо законності проголошення незалежності Косово. Глава ООН попросив зробити консультативний висновок про відповідність нормам міжнародного права проголошення незалежності Косово 17 лютого 2008 р.

Читайте також:

Сербія звернеться до Міжнародного суду ООН з позовом проти Хорватії

Депутат парламенту Сербії кинула черевика в заступника спікера

Президента Сербії судитимуть за розпивання шампанського на стадіоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: