Косово відзначає другу річницю проголошення незалежності

До Косово прибуде багато високопоставлених іноземних гостей, тому заходибезпеки в країні посилені. Місія ООН називає ситуацію спокійною.

17 лютого в Косово відзначають другу річницю проголошення незалежності від Сербії.

У столиці проголошеної республіки Пріштіні пройде низка заходів, приурочених до річниці. Також очікується прибуття великої кількості високопоставлених іноземних гостей, проте їхні імена поки тримаються в таємниці. У зв'язку з святкуваннями в Косово посилені заходи безпеки. У той же час Місія ООН оцінює нинішню ситуацію як спокійну та стабільну.

Нагадаємо, 17 лютого 2008 року парламент Косово в односторонньому порядку прийняв декларацію про незалежність країни від Сербії і оголосив про формування суверенної держави Республіка Косово. У середині березня, після масових протестів прихильників і противників незалежності Косово, ситуація загострилася до краю: у районі Косовської Митровиці, переважно населеної сербами, спалахнули заворушення, в яких поранення різного ступеня тяжкості отримали більше ста людей.

З червня 2008 вступила в силу нова конституція Косова, одноголосно прийнята парламентом 9 квітня 2008 року. А в січні 2009 року Косово оголосило про створення власних збройних сил.

У грудні 2009 року в Міжнародному суді в Гаазі почалися слухання про законність проголошення незалежності Косово. Офіційний Бєлград попросив з'ясувати, як може частина території визнаної світом держави проголосити незалежність без згоди центральної влади.

Раніше Генсек ООН Пан Гі Мун в доповіді про поточну ситуацію в Косово заявляв, що в регіоні "можливий спалах міжетнічного насильства". Незалежність Косово визнали 65 держав, серед яких США, Японія і більшість країн Євросоюзу. Росія, Китай, Іспанія відмовилися визнати самопроголошену державу. Зокрема, Росія пообіцяла не допустити членства Косова в ООН. У лютому міністр закордонних справ Петро Порошенко заявив, що не бачить підстав для визнання незалежності Косово.

Читайте також:

Косово погіршило відносини між Сербією і Чорногорією

Чорногорія встановила дипломатичні відносини з Косовом

Сербія ніколи не визнає незалежність Косова

Президент Сербії відвідав Косово

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: