Косовське питання знову залежить від Бєлграда

США та провідні країни Європи ухвалили рішення розглядати питання про незалежність Косово не в ООН, а в межах переговорів між Бєлградом і Приштиною.

Віталій Чуркін, спеціальний представник Росії в ООН
news.yahoo.com
Росії вдалося заблокувати вирішення косовського питання в межах ООН.

Автори проекту резолюції Ради Безпеки ООН, що наділяє Косово незалежністю, зняли його з розгляду в Радбезі й перенесли до контактної групи, йдеться в заяві США та європейських членів ради. 

”Ми шкодуємо, що нам не вдалося знайти рішення в межах СБ ООН, і переносимо процес до контактної групи", - зачитав заяву шести співавторів резолюції постпред Франції в ООН Жан Марк де Ла Саблієр. 

Сполучені Штати та провідні країни Європи ухвалили рішення не ставити питання про майбутній статус Косово на голосування в Раді Безпеки ООН, а натомість ініціювати переговори між Бєлградом і Приштиною, повідомляє агентство Reuters із посиланням на постпреда Великобританії при ООН Еміра Джона Перрі. 

За словами британського дипломата, немає сенсу виносити резолюцію на голосування, якщо Росія не змінить свою позицію. 

Кондоліза Райс
news.yahoo.com
Сполучені Штати послідовно виступають за незалежність Косово.

Росія виступає проти ухвалення цієї резолюції, а в разі її незгоди це рішення в СБ не пройде. До контактної групи Росія входить, але не володіє там правом вето. 

Росія вже привітала зняття з розгляду в СБ ООН проекту резолюції, що наділяє Косово незалежністю, заявив у п'ятницю журналістам постпред РФ при ООН Віталій Чуркін.
 
”Ми домагалися можливості продовження переговорів між Косово й Бєлградом і того, щоб однобічну резолюцію не було прийнято. Очевидно, що те, що відбулося сьогодні, відповідає нашим уявленням", - сказав він. 

Проект резолюції Ради Безпеки ООН з Косово, в основі якого лежить план спецального посланника генсека ООН Марті Ахтисаарі, було внесено до СБ ООН для голосування в четвер. План Ахтисаарі припускає надання Косово незалежності без урахування позиції Сербії, яка не готова поступитися регіоном. 

Косовський албанець на акції протесту
news.yahoo.com
Косовські албанці сподіваються отримати незалежність і можуть оголосити її навіть у разі відсутності рішення світової спільноти.

Ухвалення РБ ООН резолюції відкладають через принципові розбіжності членів Ради з питання про майбутній статус Косово. Так, Росія категорично заперечує проти незалежності краю від Сербії і пропонує надати йому широку автономію. Своєю чергою, США наполягають на тому, що Косово має стати незалежним. 

З 1999 року Косово знаходиться під управлінням ООН, формально залишаючись у складі Сербії.

Тим часом посол Республіки Сербія в Москві Станімір Вукічевич заявив, що Сербія перегляне відносини з тими країнами, які в односторонньому порядку визнають незалежність Косово. 

”Ми переглянемо відносини з тими країнами, які позитивно поставляться до незалежності Косово. Це, втім, не означає, що буде вжито радикальних заходів і рішень", - сказав посол, відповідаючи на питання, до яких дій вдасться Бєлград у разі проголошення Приштиною незалежності й визнання цього будь-якими західними країнами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: