Кожен четвертий мешканець Землі - мусульманин

Кількість мусульман, які мешкають у світі, перевищує 1,5 мільярда людей. Іслам є головною релігією в 50 державах.

На Землі мешкають 1,57 мільярда мусульман, що становлять 25% усіх жителів планети.

Про це свідчать дані широкомасштабного дослідження американського інституту Pew Forum, присвяченого мешканцям планети, які сповідують іслам. Дослідження базувалося на вивченні переписів населення 232 країн і територій.

Дослідження зокрема свідчить, що, не дивлячись на те, що в 50 із 232 країн і територій планети мусульмани становлять більшість населення, кожен п'ятий прихильник ісламу живе в країні з немусульманською більшістю. 75% із них проживають в п'яти країнах - Індії, Ефіопії, Китаї, Росії та Танзанії.

Більшість мусульман (61,9%) проживають в азіатсько-тихоокеанському регіоні, 20,1% - на Близькому Сході та в Північній Африці, 15,3% - в Африці на південь від Сахари, 2,4% - в Європі і 0,3% - в Північній і Південній Америці.

Найбільшою мусульманською країною є Індонезія, в якій проживають 13% мусульман світу. Далі слідують Пакистан (11,1%), Індія (10,3%), Бангладеш (9,3%), Єгипет (5%), Нігерія (5%), Іран (4,7%), Туреччина (4,7%), Алжир (2,2%), Марокко (2%) та Ірак (2% мусульман світу).

Жителі Близького Сходу і Північної Африки, територій, що традиційно вважаються оплотом ісламу, становлять тільки 20% всіх мусульман світу. Єдиною країною регіону, в якій мусульмани складають меншість населення (17%), є Ізраїль. У Лівані мусульмани складають 59,3% населення, в Судані - 71,3% в князівствах Перської затоки - 76-86%. В інших країнах мусульмани є переважною більшістю населення (95-99%).

У так званій "Чорній Африці" основне мусульманське населення є більшістю в 13 з 50 країн і територій. Велика його частина зосереджена в країнах Західної Африки і країнах, розташованих уздовж східного узбережжя. У державах Центральної та Південної Африки мусульман практично немає.

У Європі проживають 38,1 мільйона мусульман, які становлять 5,2% населення континенту і 2,4% мусульман планети. Лише у Косові й Албанії мусульмани становлять більшість. У Боснії і Герцеговині мусульмани складають 40% населення, а в Македонії - 33%.

Найбільша в Європі мусульманська громада проживає в Росії - 16,5 мільйона людей. Далі слідують Німеччина (4 мільйони), Франція (3,5 мільйона), Албанія (2,5 мільйона), Косово (2 мільйони), Великобританія (1,65 мільйона).

У Новому Світі найбільша мусульманська громада мешкає в США - 2,45 мільйона людей (0,8% населення). Великі громади існують також в Аргентині (784 тисячі людей) і Канаді (657 тисяч людей). У Бразилії мешкають 190 тисяч мусульман. У всіх інших країнах регіонах проживають від однієї до ста тисяч мусульман.

Читайте також:

Католики та мусульмани домовилися про боротьбу з тероризмом

Мусульмани відмовилися грати з геями в футбол

Озброєна банда ісламістів готувала у Криму джихад

Австралійські мусульмани звинуватили місцеву владу у расизмі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: