Кожен четвертий житель Землі за останній рік давав хабар

За рік хабар дав кожний четвертий землянин. Найбільше хабарів дали в Африці. А ще хабарями прославилися Афганістан, Камбоджа, Камерун та Індія.

За останні 12 місяців хабар довелося давати кожному четвертому жителю нашої планети. Такі дані опитування, проведеного міжнародною організацією Transparency International.

Приблизно половина людей, як показало опитування, йшла на це, щоб уникнути тих чи інших проблем, ще чверть зізналися, що бажали прискорити процеси в різних інстанціях.

Більш за все хабарі поширені в Африці на південь від Сахари. Тут хабародавцями виявилося більше половини респондентів.

Далі йдуть Близький Схід і Північна Африка, де в дачі хабарів визнається третина опитаних.

Що стосується окремих країн, то перші місця займають Афганістан, Камбоджа, Камерун, Індія, палестинські території та Сьєрра-Леоне. У Європі та Північній Америці хабара за останні місяці давали 5% учасників опитування.

Тим не менш, саме становище в Європі і Північній Америці експертам здається особливо драматичним. Там відповідно 73 і 67% опитаних вважають, що за останні три роки непідкупність помітно зменшилася. Можливо, однією з причин є фінансова криза.

Опитано було 91 тис. чоловік у 86 країнах та регіонах. Корупція на політичному та підприємницькому рівні до уваги не бралася.

Читайте також:

Українці обійшли росіян та білорусів у дачі хабарів

Справу про найбільшій в Україні хабар довели до суду

У Харкові затримали суддю-хабарницю, що вірила у забобони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: