Кожен п’ятий росіянин вважає, що Ленін вивів країну на шлях прогресу

Соціологічне опитування показало, що російські жінки люблять та шанують Володимира Леніна більше за чоловіків.

Напередодні 140-річчя з дня народження Володимира Леніна аналітичний центр Юрія Левади провів серед росіян опитування щодо ролі Леніна в історії.

Більшість респондентів погодилися з твердженням, що пам'ять про Леніна збережеться в історії, але ніхто вже не піде його шляхом (29%). Кожен п'ятий росіянин вважає, що Ленін вивів країну на шлях прогресу і справедливості. Трохи менше людей (18%), навпаки, вважають, що він повів Росію хибним шляхом, і це стало причиною багатьох нещасть.

Крім того, 22% респондентів впевнені, що ідеї Леніна були спотворені його послідовниками, а 14% росіян вважають, що він помилявся у своїх очікуваннях щодо революції і комунізму. Ще 11% учасників опитування погодилися з тим, що Ленін був жорстокою людиною і намагався перетворити країну за допомогою насильства.

При цьому частіше за інші групи респондентів відповіли, що Ленін "вивів нашу країну на шлях прогресу і справедливості" жінки (24%), люди старші 54 років (30%), з освітою нижче середньої (24%), низьким споживчим статусом (27% ), а також мешканці міст з населенням до 100 тисяч осіб (25%) і сіл (23%).

До думки про те, що Ленін повів Росію хибним шляхом, більше схиляються чоловіки (23%), люди 25-54 років (21%), із середньою освітою (24%) і середнім споживчим статусом (20%).

Раніше в Росії було провене подібне опитування щодо ролі Йосипа Сталіна, яке показало, що кількість росіян, які вважають Сталіна мудрим правителем, зросла за 11 років на 5%.

За даними соціологів, третина росіян хоче жити під керівництвом Сталіна. Визначення Сталіна як жорстокого тирана, що знищив мільйони людей, підтримали 35%, але стільки ж заявили про його визначну роль у перемозі у Великій Вітчизняній війні.

Читайте також:

У Луганську з'явилися білборди з Леніним

Виставлено на продаж зображення Гітлера, який грає в шахи з Леніним

Третина росіян хоче жити під керівництвом Сталіна

КПУ вимагає всією країною відзначити внесок Леніна в самостійність України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: