"Кожен страждає так чи інакше": у ВООЗ попередили про згубний вплив пандемії коронавірусу на психічне здоров'я

"Кожен страждає так чи інакше": у ВООЗ попередили про згубний вплив пандемії коронавірусу на психічне здоров'я

Фото: Associated Press

У ВООЗ закликають покращити послуги психологічної підтримки для своїх громадян.

Пандемія коронавірусу може мати довгостроковий вплив на психічне здоров’я людей. У зв'язку з цим країнам слід покращити послуги психологічної підтримки для своїх громадян.

Про це заявив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге, пише газета The Guardian.

За його словами, на психіку людей коронавірус випливає по-різному і проявляється також неоднаково: від занепокоєння, пов'язаного з інфікуванням коровірусом, самоізоляцією, до наслідків, пов'язаних з безробіттям, фінансовими труднощами і соціальною ізоляцією.

Своєю чергою, Організація закликає керівництво країн звернути увагу на зміцнення служб охорони психічного здоров’я й поліпшити доступ до медичної допомоги та психологічної підтримки в навчальних закладах й робочих місцях.

"Психічне здоров'я і добробут повинні розглядатися як фундаментальні права людини. Кожен страждає так чи інакше. Пандемія потрясла світ. У світі загинуло понад чотири мільйони осіб, джерела коштів для існування зруйновані, сім'ї та громади розлучені, підприємства розорені, а люди позбавлені можливостей", - констатував він.

Так, Клюге пригадав історію 38-річної жінки з Греції, яка поскаржилась на погіршення психічного самопочуття. Починаючи від 2002 року, жінка лікувала свою недугу, але коронавірус значно погіршив її становище. Через карантинні обмеження жінка не мала можливості відвідувати групи підтримки, бачитися зі своїми батьками, а тому їй довелося посилити лікування.

Нагадаємо, раніше німецькі дослідники розповіли про вплив локдауну на психічне здоров'я людей.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

У МОЗ анонсували інноваційні ліки від коронавірусу – дайджест новин про COVID-19

У МОЗ анонсували інноваційні ліки від коронавірусу – дайджест новин про COVID-19

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
400
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація