"Кожна демократична країна має на це право": Столтенберг про вступ України до НАТО

"Кожна демократична країна має на це право": Столтенберг про вступ України до НАТО

Фото: Associated Press

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відповів на запитання, чи є можливість прискореної процедури надання Україні членства в Альянсі.

Двері НАТО залишаються відчиненими для будь-якої демократичної країни.

Про це на брифінгу 30 вересня заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, відповідаючи на запитання, чи є можливість прискореної процедури надання Україні членства Альянсу.

"Кожна демократична країна у Європі має таке право подавати на членство, і ми поважаємо це право. Ми знову і знову кажемо, що НАТО залишається відкритим, і ми це за останні роки показували. Союзники НАТО зустрілися в Мадриді, і тоді теж було зроблено чітку заяву, що ми підтримуємо право України обирати свій шлях і вирішувати, до яких оборонних альянсів вступати. Звичайно, рішення про це членство має прийматися усіма 30-ма членами. Це консенсусне рішення", - зазначив він.

За його словами, наразі головна увага НАТО полягає в негайній підтримці України для захисту від вторгнення РФ.

"Зараз ми зосереджені на тому, щоб надавати безпосередню підтримку Україні, допомагати Україні захищатися від російського вторгнення, і це основна мета країн-союзників НАТО", - підкреслив Столтенберг.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна 30 вересня подала заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація