"Козячий грип" переплутали з Ку-лихоманкою

Ку-лихоманка, а не "козячий грип" призвів до загибелі шістьох людей в Нідерландах. А кози просто безвинно постраждали.

Виявилося, що за "козячий грип" у Нідерландах прийняли добре відоме в медицині і широко поширене в усьому світі захворювання - Ку-лихоманку.

Хвороба ця - звичне явище серед мешканців тваринницьких ферм. Вона і передається людині від хворих тварин: при прямому контакті, повітряно-пиловим шляхом і через молочні продукти.

Щоб цього не відбувалося, на сторожі здоров'я людини і тварин повинен стояти санітарний контроль ветеринарних ферм, а працівники тваринництва повинні ретельно дотримуватися правил особистої гігієни і техніки безпеки на роботі.

Ку-лихоманка в зараженої людини дійсно виявляється симптомами, схожими з симптомами грипу і пов'язаними із загальною інтоксикацією організму: високою температурою, сильними м'язовими болями, сухим кашлем і розвитком пневмонії, яка довго лікується (2 - 4 тижні).

Серед широко розповсюджених у цьому році випадків сезонного грипу лікарям не дивно було і переплутати, і не вчасно поставити правильний діагноз, тим більше що вірусологічне дослідження на свинячий грип проводиться у всіх країнах Європи тільки у важких ускладнених випадках у госпіталізованих хворих. Так що небезпека розповсюдження ще й "козячого грипу" не просто перебільшена, а вигадана.

Заходи, спрямовані на боротьбу з інфекцією, у жителів Нідерландів поки що породили чи не більше негативних емоцій, ніж сама хвороба. Запропонований урядом масовий забій вагітних і хворих тварин зі зрозумілих причин активної підтримки у фермерів не зустрів: знищення навіть частина стада означає явні збитки.

Що дійсно вірно, так це те, що випадки Ку-лихоманки в Нідерландах ростуть з кожним роком (цього року їх більше, ніж у минулому) і що кілька десятків тваринницьких ферм закрито на обробку внаслідок цього захворювання.

Твердження ж про те, що Ку-лихоманка - це типово нідерландське розлад, теж невірно по суті: природні вогнища хвороби є по всьому світу. У Радянському Союзі, наприклад, Ку-лихоманку виявили ще в 1960-х роках

Медики взагалі навчилися діагностувати хворобу лише безпосередньо перед Другою світовою війною, до цього просто називали мором.

У Нідерландах зростання числа захворювань пояснюється не тим, що мова йде про новий штам бактерії (сучасні методи читання геному дозволяли, наприклад, відслідковувати одиничні мутації H1N1/09), а просто високою щільністю утримання тварин на фермах. Там, де тварин тримають масово, випадки періодичних спалахів того чи іншого захворювання неминучі, однак далеко не завжди це несе потенційну небезпеку для людини.

Читайте також:

У Європі зафіксовано спалах нового "козячого" грипу, є жертви

В Україну повертається епідемія грипу

В донецьких парках навала отруйних кліщів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: