КПРФ попросила захистити Сталіна: "розстріл поляків у Катині є міфом"

Російські комуністи звернулися до Дмитра Мєдвєдєва з проханням довести, що польських офіцерів у Катині розстрілювали не органи НКВС, а нацисти.

Керівництво російської Компартії звернулося до президента РФ Дмитра Мєдвєдєва з проханням дати доручення перевірити, хто і з якою метою намагається спотворити архівні документи, що стосуються ролі Йосипа Сталіна у так званій Катинській справи.

У КПРФ заявили, що масовий розстріл польських офіцерів у Катині став "одним з найбільших політичних міфів ХХ століття".

За даними комуністів, польських офіцерів розстріляли в Катині не органи НКВС СРСР навесні 1940 року, а німецькі окупанти восени 1941 року. КПРФ вважає, що дані обставини ігнорується, а спроби "спотворення вітчизняної історії" тривають.

На думку представників КПРФ, розстріл у Катині використовується поляками для отримання співчуття і підтримки з боку Західної Європи і США, піддаючи сумніву документи, виявлені в 1992 році.

Зокрема, мова йде про записку Берії Сталіну, в якій пропонується розстріляти 27 тисяч польських офіцерів. "При цьому як зміст "записки", так і обставини її появи викликають законні сумніви в її достовірності", - йдеться в заяві.

Комуністи наполягають, щоб Мєдвєдєв дав доручення на адресу генерального прокурора РФ і Слідчого комітету РФ про проведення ретельного розслідування обставин фальсифікації документів, пов'язаних з розстрілом польських офіцерів.

Раніше в квітні 2010 року прем'єр-міністр Володимир Путін під час відвідування меморіалу в Катині висловив думку, що "Сталін скоїв цей розстріл, виходячи з почуття помсти", оскільки "відчував свою особисту відповідальність за трагедію, пов'язану з радянсько-польським військовим конфліктом 20-х років".

У 2009-му та 2010-му роках Росія передала Польщі матеріали кримінальної справи по Катині.

У результаті масового розстрілу в Катині в 1940 році загинули 14 тисяч польських офіцерів. Їхні родичі протягом багатьох років намагаються добитися реабілітації розстріляних, але поки безуспішно.

Читайте також:

Москва передала Варшаві нові документи про розстріл поляків в Катині

Росія запропонувала Польщі закрити тему Катині

Опублікована промова Качинського, яку він мав виголосити в Катині

"Містика Катині": грузинське ТБ поховало Качинського за місяць до катастрофи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: