Краківський суд виніс вирок викрадачам напису з Освенцима

У Польщі трьом учасникам крадіжки напису з Освенцима винесли вирок: позбавлення волі строком від 1,5 до 2,5 років.

Районний суд Кракова виніс вирок трьом учасникам крадіжки напису "Arbeit Macht Frei" з воріт меморіального комплексу Аушвіц-Біркенау.

У повідомленні не зазначені прізвища засуджених. Обвинувачений Павло С. проведе за ґратами 1,5 року, Радослав М. засуджений до 2,5 років позбавлення волі, його брат Лукаш М. отримав 2 роки і 4 місяці ув'язнення. Раніше всі троє повністю визнали пред'явлені звинувачення і погодилися із запропонованим прокуратурою покаранням. Крім того, злодії повинні виплатити штраф у розмірі 10 тисяч злотих (2,5 тисячі євро).

За польським законодавством, якщо обвинувачені згодні з прокуратурою, вирок може бути винесений суддею без з'ясування всіх обставин справи в ході публічного процесу. Прокурори пропонували призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 18 місяців до 2,5 років. Засуджені покаялися й принесли вибачення за свій вчинок.

Ще двоє громадян Польщі, що були спільниками засуджених, знаходяться в даний час під слідством. Крім того, 11 березня суд Стокгольма санкціонував екстрадицію до Польщі Андерса Хегстрема, якого також підозрюють в причетності до крадіжки. Хегстрем, за версією слідства, повинен був стати посередником між злодіями і невідомим колекціонером, які замовлять крадіжку. Після дотримання всіх формальностей і розгляду апеляції швед буде екстрадований до Польщі.

Чавунний напис "Arbeit Macht Frei" ( "Праця звільняє") був вкрадений з воріт музею концентраційного табору в Освенцімі 18 грудня 2009. Через три дні поліція знайшла його в лісі на півночі Польщі в 600 кілометрах від місця крадіжки. Для зручності транспортування злодії розпиляли напис на три частини. 21 січня 2010 пошкоджена реліквія була передана співробітникам музею для реставрації.

Аушвіц-Біркенау, що представляв собою комплекс концтаборів на півдні Польщі, був відкритий в 1940 році і функціонував до звільнення Червоною Армією у 1945 році. За цей час там було знищено, за різними джерелами, від 1,1 до 1,6 мільйона ув'язнених, в основному євреїв.

Читайте також:

Підозрюваного в крадіжці напису в Освенцимі екстрадують до Польщі

У Швеції заарештували замовника крадіжки символу Освенцима

Викрадений напис Arbeit Macht Frei повернули до Освенцима

Викрадений символ Освенцима знайшли розпиляним на частини

ВідеоКраківський суд виніс вирок викрадачам напису з Освенцима

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: