Краківський суд виніс вирок викрадачам напису з Освенцима

У Польщі трьом учасникам крадіжки напису з Освенцима винесли вирок: позбавлення волі строком від 1,5 до 2,5 років.

Районний суд Кракова виніс вирок трьом учасникам крадіжки напису "Arbeit Macht Frei" з воріт меморіального комплексу Аушвіц-Біркенау.

У повідомленні не зазначені прізвища засуджених. Обвинувачений Павло С. проведе за ґратами 1,5 року, Радослав М. засуджений до 2,5 років позбавлення волі, його брат Лукаш М. отримав 2 роки і 4 місяці ув'язнення. Раніше всі троє повністю визнали пред'явлені звинувачення і погодилися із запропонованим прокуратурою покаранням. Крім того, злодії повинні виплатити штраф у розмірі 10 тисяч злотих (2,5 тисячі євро).

За польським законодавством, якщо обвинувачені згодні з прокуратурою, вирок може бути винесений суддею без з'ясування всіх обставин справи в ході публічного процесу. Прокурори пропонували призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 18 місяців до 2,5 років. Засуджені покаялися й принесли вибачення за свій вчинок.

Ще двоє громадян Польщі, що були спільниками засуджених, знаходяться в даний час під слідством. Крім того, 11 березня суд Стокгольма санкціонував екстрадицію до Польщі Андерса Хегстрема, якого також підозрюють в причетності до крадіжки. Хегстрем, за версією слідства, повинен був стати посередником між злодіями і невідомим колекціонером, які замовлять крадіжку. Після дотримання всіх формальностей і розгляду апеляції швед буде екстрадований до Польщі.

Чавунний напис "Arbeit Macht Frei" ( "Праця звільняє") був вкрадений з воріт музею концентраційного табору в Освенцімі 18 грудня 2009. Через три дні поліція знайшла його в лісі на півночі Польщі в 600 кілометрах від місця крадіжки. Для зручності транспортування злодії розпиляли напис на три частини. 21 січня 2010 пошкоджена реліквія була передана співробітникам музею для реставрації.

Аушвіц-Біркенау, що представляв собою комплекс концтаборів на півдні Польщі, був відкритий в 1940 році і функціонував до звільнення Червоною Армією у 1945 році. За цей час там було знищено, за різними джерелами, від 1,1 до 1,6 мільйона ув'язнених, в основному євреїв.

Читайте також:

Підозрюваного в крадіжці напису в Освенцимі екстрадують до Польщі

У Швеції заарештували замовника крадіжки символу Освенцима

Викрадений напис Arbeit Macht Frei повернули до Освенцима

Викрадений символ Освенцима знайшли розпиляним на частини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: