Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Країни G7 домовилися заборонити ядерні випробування у світі

Подальші шляхи убезпечення планети від катастрофи мають обговорити президенти провідних країн.

Вперше в історії держсекретар Сполучених Штатів на власні очі побачив наслідки бомбардування Хіросіми. Джон Керрі відвідав "Атомний купол", що є єдиною вцілілою спорудою в епіцентрі ядерного вибуху та насліднням ЮНЕСКО, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Жодних вибачень офіційний представник США приносити не став. Але пообіцяв, що побаченого ніколи не забуде.

"Я глибоко вражений, для мене честь бути першим державним секретарем Сполучених Штатів, який побував у прекрасному місті Хіросіма. Меморіал – це шокуюче видовище. Жахливе видовище. Воно б'є по всіх людських почуттях одразу", - заявив він..

Візит до "Атомного куполу" потрапив до програми міністрів закордонних справ в останню мить. Подивитися на високих гостей зблизька змогли лише відібрані школярі, іншим довелося обмежитись трансляцією.

"Мені було цікаво, як людина з країни, де все ще залишилася ядерна зброя, почуватиметься в меморіальному парку", - зізналася мешканка Хіросіми Ікуко Мацумото.

"Сподіваюсь, наступного саміту сюди завітає пан Обама. Нам це буде дуже приємно", - заявив власник місцевого ресторану Масахіро Арімаі.

Відео Джон Керрі в рамках саміту Великої Сімки побував у Хіросімі

Після переговорів дипломати G7 ухвалили Хіросимську декларацію. За нею, жодна країна не повинна проводити ядерні випробування. Ратифікувати таку угоду усі держави мають якнайшвидше.

"Підписавши Хіросимскую декларацію, ми чекаємо тісної співпраці між ядерними та без'ядерними країнами в рамках ООН. Вважаю, ми мусимо дати чіткий сигнал про необхідність реальних і практичних кроків", - заявив міністр закордонних справ Японії Фуміо Кісіда.

Попереду – переговори про повну заборону розщеплення матеріалів, що їх використовують в ядерній зброї. Домовлятимуться про це вже лідери G7, які з'їдуться до Японії наприкінці травня.

Як уже повідомлялося, під час історичного візиту Керрі поклав вінок в пам'ять жертв ядерного вибуху та залишив запис у гостьовій книзі.

Нагадаємо, 6 серпня 1945 року на Хіросіму впала атомна бомба. Це стало першим в історії випадком бойового застосування атомної зброї. Близько 130 тисяч людей загинули, а ще понад 100 тисяч померли в перші півроку після бомбардування. Наразі в Хіросімі проживає трохи більше мільйона людей.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції