Страт у світі побільшало. В Amnesty International оприлюднили дані про кількість смертних вироків.
Правозахисники зафіксували різке зростання кількості страт у світі за минулий рік. Як йдеться в доповіді Amnesty International, тільки офіційно у 2011 році в 20 країнах світу було страчено 676 людей. Це на 149 осіб більше, ніж у 2010 році.
Лідером за кількістю страт залишається Китай, впевнені експерти. Однак справжній масштаб застосування там смертної кари невідомий, оскільки ці відомості є державною таємницею.
За офіційними ж даними, "рекордсменами" за кількість смертних вироків є Ірак, Іран, Саудівська Аравія, Ємен, Китай, Північна Корея, Сомалі та США.
На Близькому Сході, де минулого року прокотилася хвиля народних повстань (так звана "Арабська весна"), кількість підтверджених страт за рік зросла майже на 50%.
В Ірані до смерті засуджували за подружню зраду і гомосексуалізм, а також, за релігійні злочини, такі як віровідступництво. У Пакистані - за богохульство, в Саудівській Аравії – за "чаклунство", в республіці Конго - за торгівлю людськими кістками. Більш ніж в десяти країнах страчували за злочини, пов'язані з наркотиками.
"У більшості країн, де людей засуджували до смерті або страчували, судові процеси не відповідали міжнародним стандартам справедливого правосуддя. В деяких країнах "визнання" вибивали з використанням тортур або інших форм тиску - так було в Білорусі, Іраку, Ірані, Китаї, Саудівській Аравії та Північній Кореї", - йдеться в доповіді.
У Малайзії, Саудівської Аравії, Сінгапурі й Таїланді смертна кара "непропорційно часто" застосовувалася до іноземців, попередили правозахисники.
Однак побачили дослідники й позитивні тенденції. Так, загалом у світі спостерігається тенденція до скорочення числа країн, які застосовують смертну кару. За останні 10 років кількість країн зі смертною карою скоротилося на третину - з 31 в 2002 році до 20 в 2011 році. У 140 державах смертна кара скасована, або не застосовується на практиці.