Країни СНД висунули на посаду голови МВФ керівника Нацбанку Казахстану

Єдиним кандидатом від СНД на вакантну посаду глави Міжнародного валютного фонду став Григорій Марченко, голова казахського Нацбанку.

Рада глав урядів СНД під час зустрічі в Мінську підтримав кандидатуру голови Національного банку Казахстану Григорія Марченка на пост глави Міжнародного валютного фонду. Про це повідомив прем'єр-міністр Казахстану Карім Масімов.

У свою чергу, голова Нацбанку Григорій Марченко сприйняв з великим подивом і збентеженням запитання журналістів з приводу його можливої ​​кандидатури на посаду голови МВФ.

"Я не знаю, мені потрібно з Масімовим спочатку поговорити. Я не можу поки коментувати тому, що мені тільки сказали про це", - сказав він. Потім, правда, додав: "У житті теоретично можливо все".

"У мене життя таке, що я ніяких постів не шукав, але мене завжди на них призначали. Якщо так потрібно буде батьківщині і всім країнам, що розвиваються, тоді так. Але чесно кажучи, якось це все так несподівано", - зазначив Марченко.

При цьому голова Нацбанку заявив, що погано уявляє життя за межами Алмати.

"Я жив у Вашингтоні в 1994 році, це не те місто, ну, в усякому разі, не те місто, в якому б я хотів жити довго", - сказав він.

Наразі вже існує список попередніх кандидатів на пост глави МВФ. Фаворитом списку є міністр фінансів Франції Крістін Лагард, яка бездоганно володіє англійською мовою. При цьому серед обставин, які можуть ускладнити її обрання, відзначається можливе відкриття розслідування її ролі в процесі виплати компенсації відомому бізнесменові Бернару Тапі.

Серед інших кандидатур - президент Європейського банку реконструкції і розвитку Томас Міров. Крім того, називається кандидатура Йозефа Акермана, глави "Дойче банку". У Берліні в якості можливого наступника Стросс-Кана розглядають і колишнього міністра фінансів ФРН Пеєр Штайнбрюк.

У Лондоні коментатори назвали кандидатуру і колишнього прем'єр-міністра Гордона Брауна. Також називають і прізвище колишнього міністра фінансів Туреччини Кемаля Дервіша. Серед потенційних кандидатів на пост глави МВФ числиться і впливовий економічний радник прем'єр-міністра Індії Монтекі Сінгх Алувалія, що працював і в МВФ, і у Світовому банку.

Додамо, раніше повідомлялося також, що Білий дім розглядає можливість висунення свого представника Девіда Ліптона першим заступником директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду.

Через арешт Домініка Стросс-Кана, якого підозрюють у спробі зґвалтування покоївки в США, зараз пост глави МВФ тимчасово заміщає американець Джон Ліпскі.

Відзначимо, що раніше стало відомо про те, що директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан подав у відставку. За його словами, рішення про відхід прийнято для того, щоб захистити організацію, якій він присвятив чимало років свого життя.

Читайте також:

Замішаний у секс-скандалі голова МВФ подав у відставку

Покоївка, яка звинуватила главу МВФ в зґвалтуванні, живе у будинку для хворих на СНІД

За главою МВФ встановили особливий нагляд, щоб він не вдався до самогубства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: