Країни Центральної Європи закрили аеропорти через вулкан

Викиди попелу після виверження вулкана становлять небезпеку для турбін авіаційних двигунів, а також можуть викликати проблеми, осідаючи на крилах літаків.

Чехія, Словаччина, Угорщина і Румунія 16 квітня закрили свій повітряний простір у зв'язку з виверженням вулкану в Ісландії.

Вулкан Ейяфьятлайокудль, виверження якого почалося 14 квітня, знаходиться в 200 кілометрах на схід від столиці Ісландії Рейк'явіку. В атмосферу було викинуто величезну хмару попелу, що призвело до закриття повітряного простору над значною територією Європи. Згідно з даними експертів, викиди попелу після виверження вулкана становлять небезпеку для турбін авіаційних двигунів, а також можуть викликати проблеми, осідаючи на крилах літаків.

Чехія призупинила авіасполучення повністю. Раніше чеське управління цивільної авіації повідомляло, що країна закрила свій повітряний простір лише частково, об 11:00 за київським часом скасувавши всі цивільні авіарейси на північно-заході країни.

У свою чергу, в Словаччині авіасполучення було припинено о 16:00 за київським часом. Як зазначала представник словацького управління по повітряному контролю Аніко Фодорова, ці заходи поширювалися "на весь повітряний простір Словаччини". За попередніми даними, авіасполучення буде відновлено лише 18 квітня.

Прикладу цих двох країн вирішила послідувати і Угорщина. Як повідомило місцеве управління цивільної авіації, повітряний простір країни буде закрито, починаючи з 20:00 за київським часом.

Нарешті, Румунія закриє свій повітряний простір частково з 3:00 17 квітня. Будуть скасовані авіарейси на північно-заході країни.

Нагадаємо, міжнародний аеропорт "Бориспіль" 17 квітня може призупинити роботу в зв'язку з хмарою пилу, що поширюється Європою в результаті виверження вулкану в Ісландії. Так, роботу можуть зупинити вже з 9 ранку.

Читайте також:

"Бориспіль" призупинить роботу через виверження вулкану в Ісландії

У "Бориспіль" відмінили прибуття 16 рейсів з країн Європи

Хаос в аеропортах: вулканічна хмара накрила Європу

 

ВідеоВиверження вулкана паралізувало авіасполучення в Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: