Країни ЄС домовилися про надання допомоги Греції

Європейські ЗМІ запевняють, що Європа, переймаючись тим, що фінансова криза в Греції вплине на європейські ринки, вирішила надати допомогу. Офіційні джерела інформацію заперечують.

Країни Європейського Союзу принципово домовилися надати фінансову допомогу Греції і обговорюють конкретні форми надання такої допомоги.

Про це повідомляють європейські видання з посиланням на різні обізнані джерела.

"Ми розглядаємо надання допомоги", - заявив представник правлячої в Німеччині Християнсько-Демократичної партії Міхаель Мейстер.

За його словами, мова може йти про фінансову допомогу, яка надається на двосторонній основі, або фінансовий пакет, сформований декількома країнами. За іншими даними, обговорюється надання Греції гарантій по кредитах.

"Рішення про надання допомоги Греції в рамках єврозони принципово прийнято", - сказало джерело в уряді Німеччини.

За його словами, розглядаються різні варіанти надання такої допомоги.

Очікується, що в середу міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле повідомить про кроки, які обговорюються зараз щодо Греції, членів парламенту країни.

Ддержава, стурбована, що втеча з активів, пов'язаних з Грецією, вдарить по банках країн єврозони, підірве довіру до євро і створить боргові проблеми для інших країн ЄС, в першу чергу Іспанії та Португалії.

Німецьким банкам Греція та грецькі компанії винні в цілому 43 млрд доларів.

Європа визнає, що нинішня проблема Греції може перетворитися на загальноєвропейську.

Німеччина разом з партнерами по Європейському Союзу розглядає план надання кредитних гарантій Греції та іншим членам єврозони, що опинилися у складній фінансовій ситуації. План передбачається реалізувати в рамках ЄС при лідируючій ролі Німеччини.

За деякими даними, рішення за планом щодо Греції, можливо, не буде прийнято цього тижня, однак Німеччина прийшла до висновку, що надання кредитних гарантій може бути найбільш ефективним способом, щоб запобігти розростанню боргової кризи в ЄС.

У середу грецький президент Йоргос Папандреу зустрічається з президентом Франції Ніколя Саркозі.
Офіційно представник німецького Мінфіну заявив: повідомлення, що рішення про надання допомоги Греції вже фактично прийнято, "не мають під собою підстав".

Раніше Брюссель наполягав, що Греція повинна вирішити свої бюджетні проблеми самостійно.

Бюджетний дефіцит Греції значно перевищив 12% у 2009 році при необхідному ЄС рівні у 3%, що ускладнює можливості для подальшого боргового фінансування бюджету країни і створює тиск на євро.

У вівторок Афіни оголосили про кроки щодо скорочення бюджетних витрат, які включають в себе 5%-е скорочення зарплат бюджетникам.

У четвер відбудеться саміт Євросоюзу, на офіційному порядку денному якого немає питання про допомогу Греції.

Однак ця проблема, ймовірно, буде обговорюватися на закритих зустрічах.

Повідомлення ЗМІ про бажання країн ЄС надати підтримку Греції і збити спекулятивні атаки підтримало ринки. Зокрема, японський фондовий індекс Nikkei 225 піднявся в середу майже на 1%.

У вівторок Dow Jones Industrial Average зріс на 170 пунктів, на 1,7% - до 10 079 пунктів, британський FTSE 100 додав 0,4%, німецький DAX - 0,2%.

Читайте також:

Греція та країни Балтії опинилися на межі дефолту

Фінансові проблеми Греції загрожують єврозоні та російському бюджету

Економікам Греції та Португалії напророкували повільну смерть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: