Країни ЄС відчули дію карантинних заборон: готуються до відкриття закладів і до вакцинації

Країни ЄС відчули дію карантинних заборон: готуються до відкриття закладів і до вакцинації

Фото: Associated Press

А у США кількість заражених продовжує зростати.

Європейський Союз уже готується до початку вакцинації від коронавірусу, зареєструвати перші вакцини планують уже до початку грудня.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

Почати вакцинацію від коронавірусу уже за кілька тижнів – вакцина від "Пфайзера" та "Біонтех", яка на етапі фінальних клінічних досліджень показала ефективність на рівні майже 95 відсотків, чекає офіційного дозволу на застосування від американської влади. Кількість нових випадків коронавірусу у США зростає – за останню добу виявили 185 тисяч інфікованих. "Ми переживаємо екстрену ситуацію, яка потребує відповідних дій. З усією відповідальністю запевняю: хвилюватись немає про що, вакцини безпечні й ефективні, в іншому випадку ми б не допустили їх до початку процедури реєстрації", — каже головний епідеміолог США Ентоні Фаучі.

В американському МОЗ розраховують почати вакцинацію від COVID-19 уже найближчими тижнями

В американському МОЗ розраховують почати вакцинацію від COVID-19 уже найближчими тижнями

У ЄС розраховують зареєструвати перші вакцини від коронавірусу до кінця грудня – зараз європейське агентство лікарських засобів перевіряє три препарати: британсько-шведського виробництва від компанії "АстраЗенека", спільну вакцину американського "Пфайзера" та німецького "Біонтеха" і препарат від американської компанії "Модерна". ЄС уже зарезервував 200 мільйонів доз. "В останні дні маємо дуже позитивні новини про вакцини і, думаю, у грудні, або ж на початку наступного року вакцини пройдуть європейську реєстрацію. Кожна країна ЄС окремо обговорює порядок вакцинації, але загалом пріоритети схожі – спершу медики й медперсонал, потім люди з найбільш вразливих груп, далі всі інші", — повідомила німецька канцлерка Ангела Меркель. 

Ще на три тижні продовжили дію надзвичайного стану у Чехії, у країні від кінця жовтня діють жорсткі обмеження на зібрання та роботу розважальних і торговельних закладів. В останні кілька днів кількість нових випадків коронавірусу знизилась.

Про позитивні тенденції кажуть і в Іспанії – напередодні там зареєстрували 15 тисяч нових випадків, тоді як ще тиждень тому фіксували приблизно по 20 тисяч заражень на добу. Тут продовжує діяти комендантська година, але в деяких регіонах, приміром у Каталонії, з понеділка скасують частину заборон, зокрема дозволять працювати барам, ресторанам та кінотеатрам.

А в Італії уряд закликає співгромадян до стриманого святкування Різдва – тамтешній прем’єр попросив утриматись від масових гулянь, поцілунків та обіймів.

У Сербії ж від ускладнень коронавірусу помер патріарх тамтешньої православної церкви Іриней. Йому було 90 років – він занедужав на початку листопада. Священника лікували не лише сербські, а й російські лікарі, але врятувати не змогли. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація