Країни Європи одностайно висловилися проти повернення Росії на G7. Трамп не згоден

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Повернення Росії на саміт не відбудеться, поки не буде досягнуто суттєвого прогресу щодо України.

Франція, Італія, Німеччина і Велика Британія одноголосно висловилися проти заклику президента США Дональда Трампа відновити Росію в групі. Про це повідомили в канцелярії французького лідера Еммануеля Макрона.

"Європейці висловлюють спільну позицію проти повернення Росії", - повідомив високопоставлений помічник Макрона.

 При цьому він зазначив, що лідери країн залишають відкритою "можливість для встановлення діалогу" з Москвою.

ВідеоЛідери "Великої сімки" розкритикували американського президента перед самітом

Напередодні зустрічі голова німецького МЗС Хайко Мас заявив, що односторонні рішення Трампа, як-от вихід з ядерної угоди з Іраном, відмова від Паризької кліматичної угоди та зміни у митній політиці США, шкодять Європі. 

Лідери "Великої сімки" розкритикували американського президента перед самітом

Аналогічну заяву зробила і канцлер ФРН Ангела Меркель. За її словами, умов, необхідних для повернення Росії до переговорів в такому форматі, ще не досягнуто.

"Ми всі погодилися з тим, що повернення Росії на саміт "Великої сімки" не відбудеться, поки не буде досягнуто суттєвого прогресу в зв'язку з українською проблемою", - цитує слова німецького канцлера Reuters.

Меркель також наголосила, що це була "загальна думка" учасників зустрічі. "Як мені здається, важливо, щоб б ми не погодилися на менше ніж було досягнутого торік", - зазначила вона.

Водночас позицію своїх європейський колег не поділяє президент США Дональд Трамп. Саме він заявив, що Росія має повернутися на саміт G7.

ВідеоТрамп пропонує повернути Росію до країн "Великої сімки"

Про це американський президент заявив журналістам вирушаючи на цьогорічний саміт до канадського Квебеку. Трамп наполягає на тому, щоб "Велика сімка" знову стала "Великою вісімкою", як це було до виключення Росії через анексію Криму чотири роки томУ. З Трампом згідний італійський прем'єр, але інші учасники "Великої сімки" виступили категорично проти.

Трамп пропонує повернути Росію до країн "Великої сімки"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції