Кремль демонструє справжні мотиви. Світові політики відреагували на авіаудари по Сирії
Унаслідок обстрілу загинули десятки мирних громадян.
Ілюстрація. Від обстрілів Росії постраждали три райони Сирії / © Reuters
30 вересня повітряні сили Росії обстріляли три сирійські міста – Хомс, Хаму та Латакію, нібито для боротьби з терористами "Ісламської держави", унаслідок чого загинули 36 мирних громадян.
Дії Путіна виявилися не дуже зрозумілими для світових політиків, оскільки під обстрілами опинилися населені пункти, де раніше скупчення ісламістів не спостерігали.
Реакція офіційних представників з'явилася одразу після першого обстрілу.
Загалом, усі офіційні представники світової спільноти вимагають від російської влади негайних роз'яснень щодо дії її ВПС.
Міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан висловив переконання, що, насправді, головною метою російських авіаударів були не сили "Ісламської держави", а представники опозиції, йдеться у сюжеті "ТСН.Ранок".
"Ми, звісно, маємо поговорити з військовими спеціалістами. Але як ми розуміємо, це не зони, контрольовані "Ісламською державою", постраждали від удару. Ми маємо перевірити цю інформацію", - прокоментував обстріли очільник МЗС Франції Лоран Фабіус.
Своєю чергою, пояснень від Путіна вимагає й міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.
"Досі нам не надали ніякої інформації по суті, яка стосується цілей і методів цих авіаударів", - цитує DW очільника німецького МЗС.
Штайнмаєр висловив переконання, що будь-які дії у Сирії мають бути узгодженими зі світовою спільнотою. Політик пояснив, що будь-які непродумані дії можуть призвести до "подальших непорозумінь" між партнерами.
Проте, у Міністерстві закордонних справ Великобританії у меті Росії не сумніваються. Ще раніше очільник МЗС Філіпп Хеммонд заявляв, що ціль, яку обере для першого авіаудару у Сирії Москва продемонструє її справжні мотиви. Якщо вдарять по позиціях Ісламської держави, подалі від контрольованих Асадом територій - це означатиме, що росіяни справді хочуть долучитися до міжнародної коаліції. В іншому разі, це буде підтвердженням того, що Росія прийшла до Сирії підтримати Асада.
"Ми чули протягом кількох останніх днів про намір Росії застосувати силу проти "Ісламської держави", і ми вітаємо це. Але не можна бути ефективною частиною боротьби проти "ІД" і – водночас – з тими самими силами, атакувати поміркованих опозиціонерів, які протистоять тиранії режиму Асада", - переконаний очільник британського МЗС.
Обурення діями Росії активно висловили у США - американська столиця буквально вибухнула низкою заяв щодо удару, завданого російськими військово-повітряними силами по місту Холмс. За словами глави оборонного відомства США Ештона Картера, дії росіян виявилися повною протилежністю всім домовленостям.
Проте у Держдепі наголосили, що підтримають реальні спроби знищити бойовиків "ІД", але висловили стурбованість, що Москва бомбить зовсім не ті території.
В уряді Нової Зеландії вимагають від Росії координувати свої військові дії у Сирії, оскільки існує великий ризик, що жертвами може стати мирне населення.
Крім того, прем'єр-міністр Нової Зеландії Джон Кі наголосив, що сирійська криза підтверджує необхідність реформи Радбезу ООН, зокрема відмови від права вето, пише ТАСС.
Звернутись до Ради Безпеки ООН і вимагати термінових заходів через авіаудари обіцяє голова Національної коаліції сирійських революційних та опозиційних сил Халед Ходжа. На своїй сторінці у соцмережі він опублікував інформацію про загиблих та попередив Кремль, що підтримуючи Асада, Росія ризикує долучитись до участі у військових злочинах.
Нагадаємо, що після кривавого обстрілу російськими літаками населених пунктів Сирії опозиція країни заявила про загибель 36 мирних громадян.