Кремль назвав умову передачі Польщі секретних матеріалів про Катинь

У Росії триває робота з розсекречення матеріалів "катинської справи".

Всі матеріали "катинської справи" будуть передані польській стороні після завершення роботи з їх розсекречення. Про це повідомило неназване джерело в адміністрації президента Росії.

За словами співрозмовника, робота з розсекречення матеріалів триває.

27 січня польська "Газета Виборча" опублікувала статтю під заголовком "Звернення до Мєдвєдєва", в якій містився заклик до російського президента розсекретити документи по "катинської справи". У публікації виражалось здивування з приводу рішення Верховного суду РФ, який визнав засекречування матеріалів законним.

Автор статті, колумніст Вацлав Радзивинович, підкреслив, що президент може домогтися розсекречення документів, оскільки саме він очолює Міжвідомчу комісію із захисту державної таємниці. Ця комісія, як сказано в положенні про неї, формує перелік відомостей, віднесених до державної таємниці.

116 томів справи були засекречені у середині 2000-х років за рішенням Головної військової прокуратури. Решта матеріали були передані Польщі у 2010 році. Дмитро Мєдвєдєв заявив тоді, що робота з розсекречення буде продовжена.

Нагадаємо, масові розстріли польських громадян співробітниками НКВС відбувалися у 1940 році. За радянських часів відповідальність за цей злочин покладалася на нацистів, однак в 1990 році Москва визнала провину влади СРСР, було розпочато розслідування.

Справу закрили у 2004 році. У листопаді 2010 року Держдума прийняла заяву, в якій поклала відповідальність за розстріл польських громадян у Катині на керівництво Радянського Союзу.

Читайте також:

Росія передала Польщі 50 томів "катинської справи"

Внук Сталіна судитиметься з Держдумою РФ, щоб виправдати діда за Катинь

Росія поклала вину за Катинську трагедію на Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: