Кремль не дозволить таджикам забути російську мову

Москва дуже різко відреагувала на можливість введення в Таджикистані нового закону про мову.

Сьогодні, 29 липня, помічник президента Росії Сергій Приходько прокоментував ситуацію зі становищем російської мови у Таджикистані, де влада має намір заборонити вести документацію будь-якою мовою, окрім таджицької.

"В принципі, вони мають бути в цьому (збереженні ролі російської мови) зацікавлені більше, ніж ми. Тому що якщо вони перестануть говорити російською, то жоден гастарбайтер з Таджикистану тут (у Росії) працювати не зможе", - наголосив помічник президента РФ.

За його словами, Росії необхідні роз'яснення у зв'язку з можливим ухваленням нового закону про мову. "Не скажу, що у нас велика тривога, але роз'яснення нам необхідні", - заявив Приходько.

Він також додав, що МЗС Таджикистану вже зробив певні пояснення з цього питання, які зводилися до того, що в республіці роль російської мови як мови міжнаціонального спілкування закріплена в другій статті в Конституції і, як запевняють у Душанбе, ніхто основний закон міняти не збирається.

Проте, помічник президента РФ Дмитра Мєдвєдєва додав, що це питання підніматиметься на переговорах президентів Росії і Таджикистану у рамках візиту російського лідера 30-31 липня в Душанбе.

Тим часом, активісти російської партії ЛДПР сьогодні провели пікет біля посольства Таджикистану в Москві на підтримку російської мови. П'ятеро людей з прапорами і плакатами викрикували гасла, суть яких зводиться до того, що вони готові захищати росіян скрізь. На плакатах було написано "Рахмон, таджики хочуть вивчати російську мову", "Геть мовний націоналізм" і "Ні однобічній політиці країн СНД". Організатори пікету відзначили, що зібрати більше людей їм не дозволила влада.

Нагадаємо, нещодавно, виступаючи з телевізійним зверненням до нації з нагоди 20-річчя ухвалення закону про мову, лідер Таджикистану Емомалі Рахмон закликав якнайскоріше ухвалити новий закон про мову.

У документі, який зараз знаходиться на розгляді в парламенті країни, передбачається, що спілкуватися з органами державної влади і управління, а також отримувати інформацію і документи можна буде тільки державною мовою - таджицькою. Нині вести документацію можна і російською.

Читайте також:

Президент Таджикистану закликав населення запастися харчами на два роки

Президент Таджикистану закликає громадян не спілкуватися російською

У Таджикистані вбито п’ятьох російських терористів

Екс-голова МНС Таджкикстану вбитий бойовиками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: