Кремль погодив всі документи для підписання договору з США про озброєння

У Росії повідомили, що необхідні для підписання нового договору про стратегічні наступальні озброєння документи вже узгоджені.

Всі документи, необхідні для підписання нового російсько-американського договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО), вже узгоджені. Про це повідомляє джерело в Кремлі. Співрозмовник також зазначив, що остаточний час і місце підписання документа визначать президенти Росії і США.

Раніше в середу, 24 березня, міністр закордонних справ Чехії Ян Когоут повідомив, що Вашингтон звернувся до влади Праги з проханням прийняти у себе підписання нового договору про СНО. Він також підтвердив згоду приймаючої сторони і те, що Прага є "найбільш імовірним місцем підписання".

У середині березня стало відомо, що президент України Віктор Янукович офіційно запропонував Дмитру Мєдвєдєву підписати договір про стратегічні наступальні озброєння в Києві. Наголошувалося, що російська сторона поставилася до цієї ідеї підписати "з інтересом". Також повідомлялося, що документ може бути підписаний до 12 квітня, коли у Вашингтоні відбудеться конференція з ядерної безпеки.

Узгодження тексту нового договору було завершено 18 грудня в Женеві. Цю інформацію підтвердив голова комітету Держдуми з міжнародних справ Костянтин Косачов. Він також відзначив, що сторонам ще належить вивірити технічні деталі майбутньої угоди.

Термін дії договору про стратегічні наступальні озброєння минув у грудні 2009 року, через 15 років після підписання. Проте Росія і США не встигли підготувати текст нової угоди. Серед причин, які перешкодили сторонам погодити документ, згадувалися розбіжності щодо механізму контролю над мобільними міжконтинентальними балістичними ракетами.

Читайте також:

США відмовилися підписувати договір про роззброєння з РФ у Києві

Янукович запросив Росію та США підписати історичну угоду про роззброєння в Києві

США пообіцяли не форсувати переговори з Росією про обмеження озброєння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: