Кремль похвалив Білорусь за судовий позов до Росії

Позов до Росії в Економічний суд СНД подало міністерство юстиції Білорусі 25 березня. Кремль вважає, що це цивілізоване вирішення спорів.

Росія позитивно оцінила факт звернення Білорусі в Економічний суд СНД для розв'язання спору про мита на нафтопродукти.

Про це 26 березня пише газета "Время новостей" з посиланням на неназване джерело в Кремлі.

"Це хороший приклад того, що міждержавні питання повинні вирішуватися не методами тиску або піару, а цивілізованим шляхом", - цитує видання представника Кремля.

У той же час джерело газети в уряді Росії відзначило, що двосторонні переговори з питання про мита призвели б до швидшого результату, ніж позов в суді. Його розгляд, як повідомлялося раніше, затягнеться не менш ніж на шість місяців.

Позов до Росії в Економічний суд СНД подало міністерство юстиції Білорусі 25 березня - про це в офіційному прес-релізі повідомили самі білоруські чиновники.

У позові йдеться, що мита, введені Росією при поставках у Білорусь продуктів переробки нафти і нафтохімічної сировини, є незаконними, оскільки порушують домовленості про безмитну торгівлю.

У Росії і Білорусі на початку року виник конфлікт і по митах на сиру нафту: Мінськ наполягав на тому, щоб одержувати нафту з Росії без сплати мит, проте в Москві погоджувалися лише на знижку до ставки, що діє для інших держав. У результаті сторони вирішили, що Росія буде постачати до Білорусі без мита 6,3 мільйона тонн нафти на рік, а решта - зі 100-відсотковою оплатою митних зборів. При цьому Москва додатково ввела і мита на нафтопродукти.

За даними Росстату, Росія поставляє в Білорусь 1,1 мільйона тонн бензину, 2,05 мільйона тонн дизеля, 0,26 мільйона тонн мазуту і ще 0,2 мільйона тонн інших нафтопродуктів.

Подача позову до Економічного суду СНД створює прецедент у відносинах між країнами, так як раніше цей суд настільки важливих справ не розглядав. Росія на 41% фінансує бюджет суду, а Білорусь подарувала йому будинок в Мінську.

Читайте також:

Лукашенко написав Мєдвєдєву листа про нафту

Росія зірвала переговори з Білоруссю щодо поставок нафти

Білорусь знизила ставку на експорт російської нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: