Кремль пообіцяв японцям нові поїздки Мєдвєдєва на Курили

Керівництво Росії висловило незадоволення з приводу "недипломатичної" заяви японського прем'єр-міністра стосовно Дмитра Мєдвєдєва.

Суверенітет Росії щодо Курил не підлягає перегляду, заявив помічник президента РФ Сергій Приходько. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на прес-службу Кремля.

За словами Приходька, президент країни Дмитро Мєдвєдєв буде здійснювати робочі поїздки на Курили незалежно від реакції Токіо, так як відвідування того чи іншого регіону необхідно для вирішення "насущних завдань в інтересах російських громадян". Приходько підкреслив, що Мєдвєдєв "в жодній мірі не потребує отримання чиїх би то не було схвалень" для здійснення робочих поїздок на острови Курильської гряди.

Нагадаємо, що напередодні прем'єр-міністр Японії Наото Кан назвав візит Мєдвєдєва на спірні острови Курильської гряди "непрощенною образою". Ця заява була зроблена на загальнонаціональному з'їзді за повернення "північних територій", до яких країна відносить частину Курил.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров розкритикував заяву Наото Кана. На думку глави російського зовнішньополітичного відомства, коментар японського прем'єр-міністра був недипломатичним.

Питання приналежності Курильських островів є одним з найбільш гострих у відносинах двох країн. Японський уряд обгрунтовує свою позицію Симодським трактатом про торгівлю і кордони, підписаний 7 лютого 1855 року, тоді як Росія вважає, що острови відійшли до СРСР за підсумками Другої світової війни.

У листопаді 2010 року один із спірних островів відвідав президент Росії Дмитро Медведєв, що викликало негативну реакцію офіційних осіб Японії і спровокувало відкликання посла з Москви на нетривалий термін. 4 лютого 2011 острови відвідав міністр оборони РФ Анатолій Сердюков.

Читайте також:

Японський прем'єр назвав візит Медведєва на Курили "образою, яка не прощається"

Японці вийшли на демонстрацію з вимогою повернення Курил

Мєдвєдєв вирішив на зло Японії об'їхати всі Курили

Перед закінченням Другої світової Японія вмовляла СРСР забрати Курили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: