Кремль: Путін – друг журналістів, просто вони про це не знають

Прес-служба прем'єр-міністра РФ переконує, що Путін допомагає ЗМІ і робить журналістів вільнішими, але "Репортери без кордонів" не мали цієї інформації.

Прес-служба прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна назвала "глибоко помилковим" включення глави уряду до списку сорока найлютіших ворогів вільної преси в усьому світі. Путін навпаки допомагає пресі, а всі ці списки - від недостаньої інформації.

"На жаль, нам невідомі критерії, на основі яких були зроблені ці висновки", - заявив прес-секретар російського прем'єра Дмитро Пєсков.

За його словами, Путін зробив дуже багато для того, щоб засоби масової інформації "ставали більш економічно незалежними і відповідно більш вільними".

Пєсков зазначив, що критерії, за якими оцінювали діяльність прем'єр-міністра, поки невідомі. Він не виключив, що Путіна могли назвати ворогом ЗМІ через широко поширені стереотипи у всьому, що стосується Росії. Також за словами прес-секретаря глави уряду, помилка може бути наслідком того, що укладачі списку не володіють достатнім обсягом інформації.

Список ворогів вільної преси був опублікований міжнародною правозахисною організацією "Репортери без кордонів" 3 травня, коли відзначався День вільної преси. Крім Володимира Путіна в нього також включили президента Чеченської республіки Рамзана Кадирова.

Російського прем'єра співробітники РБГ звинуватили в тому, що він маніпулює людьми за допомогою колись вільних ЗМІ, які в даний час перебувають під контролем держави. Також укладачі списку вважають, що Путін заохочує гоніння на вільнодумних людей і створює клімат "роздутої національної гордості".

Кадирова звинуватили в тому, що він створив у Чечні умови, за яких преса зобов'язана вихваляти всі його дії. Також правозахисники зазначили, що всі журналісти, які ставлять політику президента республіки під сумнів, опиняються "в смертельній небезпеці".

Організація "Репортери без кордонів" вже називала Путіна ворогом вільної преси в 2006 році. У новий список, крім Путіна і Кадирова, потрапили, зокрема, президенти Білорусі і Казахстану Олександр Лукашенко і Нурсултан Назарбаєв, голова КНР Ху Цзіньтао, лідер руху "Талібан" мулла Омар, а також італійська мафія і мексиканські наркокартелі.

Читайте також:

Путін потрапив до списку найбільших ворогів преси

Янукович привітав журналістів із Днем свободи преси

Львівські журналісти на знак протесту прикували себе до московського потяга

Ворогом української преси №1 назвали генпрокурора Медведька

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: