Кремль: спір з Україною за радянське майно зайшов у безвихідь

Керівник справами президента РФ зазначив, що Росія самотужки виплатила всі борги колишнього СРСР, включаючи й українську частку.

Суперечка між Росією та Україною щодо приналежності колишньої закордонної власності СРСР знаходиться в глухому куті.

Про це в інтерв’ю російському виданню "Трибуна" від 9 квітня сказав керівник справами президента РФ Володимир Кожин.

"Що стосується позиції України, то тут безвихідна ситуація. Верховна рада України досі не ратифікувала угоду, підписану при розпаді СРСР, згідно з якою Росія разом з боргами Союзу одержувала і всю його власність", - сказав Кожин.

Він зазначив, що цей так званий "нульовий варіант" визнали і ратифікували всі, але потім Україна від нього відмовилася.

"Зараз ситуація парадоксальна: Росія виплатила всі борги колишнього СРСР, включаючи й українську частку. Ми платимо за утримання об’єктів. Але Київ продовжує претендувати на власність колишнього СРСР і перешкоджає тому, щоб Росія вступила в законні права власності", - зазначив він.

"У деяких країнах об’єкти, за які ми платимо, формально продовжують залишатися власністю СРСР", - пояснив Кожин, додавши: "Справа дійшла до абсурду: в одній з країн Україна звернулася до місцевого суду з проханням визначити, кому належить об’єкт власності. Але владі цієї країни вистачило політичного розуму, щоб заявити: це російське".

У той же час він повідомив, що до 2000 року закордонна нерухомість Росії була на балансі 46 організацій.

"До 2000 року хто тільки не займався і не управляв цією власністю. Деякі з цих персон сьогодні перебувають під слідством. Сподіваюся, що в результаті Росії додатково повернеться ще кілька об’єктів", - сказав Кожин, додавши, що зараз ці функції покладені на МЗС РФ, Мінекономрозвитку та керівництво справами президента РФ.

Як повідомлялося, українське МЗС стверджує, що Росія ігнорує майнові права України на закордонну власність колишнього СРСР.

Як зазначив речник відомства Василь Кирилич, одним з перших міжнародних багатосторонніх договорів України, укладених з державами-учасниками СНД, став договір про правонаступництво щодо державного боргу й активів колишнього Радянського Союзу від 4 грудня 1991 року.

Частка України в загальній сумі активів і пасивів, до яких належить і закордонна власність колишнього СРСР, за словами Кирилича, становить понад 16%.

МЗС Росії у свою чергу заявляє, що претензії України на активи колишнього СРСР суперечать раніше досягненим домовленостям. Голова російського зовнішньополітичного відомства Сергій Лавров зазначив, що Росія розплатилася з усіма боргами СРСР, зокрема 14 млрд доларів було сплачено в рахунок української частки боргу.

Читайте також:

Росія відмовилася ділитися з Україною радянським майном

Росіяни відсудили "Україну" на Майдані

Україні належить шоста частина радянського майна за кордоном

Росія звинуватила Україну в претензіях на чуже майно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: