Кремль спростував, що Arctic Sea перевозив ракети

Російська влада запевняє, що всі дані про вантаж Arctic Sea, - спекуляція. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Російська влада спростовує інформацію про якийсь заборонений вантаж на скандально відомому кораблі Arctic Sea, яка з'явилася у пресі.

У Кремлі назвали спекуляцією всі відомості про те, який вантаж і куди воно перевозило. Так прес-секретар президента Росії Наталія Тимакова прокоментувала журналістам інформацію зарубіжної преси, згідно якої Arctic Sea перевозив ракети С-300 для Ірану.

"Зараз судно продовжує буксирування. На борту, крім чотирьох членів екіпажа, присутні представники Слідчого комітету, охорони, наданої Міністерством оборони", - Повідомила Тимакова.

"Отже треба дочекатися, поки судно прийде до Новоросійська", - підсумувала вона.

"До моменту, поки будуть вироблені слідчі дії, спекуляції на тему вантажів, їх призначення, країни, в яку вони перевозилися, - залишаються тільки спекуляціями", - заявила прес-секретар глави російської держави.

Дані західних ЗМІ спростував також глава російського МЗС Сергій Лавров. Він пообіцяв, що розслідування захоплення Arctic Sea буде максимально відкритим, з участю представників Мальти, під чиїм прапором ходить суховантаж.

Тим часом співробітники Слідчого комітету при прокуратурі (СКП) РФ, що почали детальний огляд вантажу на борту судна, яке зараз знаходиться у відкритому морі, вже заявили про перші результати: нічого, окрім деревини і пиломатеріалів.

6 вересня англійські газети The Sunday Times і The Sunday Telegraph повідомили з посиланнями на російські та ізраїльські джерела, що Arcitic Sea перевозив зенітно-ракетні системи С-300 для Ірану. Вони нібито були одержані під час ремонтних робіт в Калінінграді від пов'язаних з кримінальними колами колишніх російських військових.

За версією газет, за пересуванням судна стежила ізраїльська розвідка Моссад - вона і повідомила російську сторону, після чого була розгорнена масштабна операція по пошуку і затриманню суховантажу.

Цю версію підтримали фінські ЗМІ. "Цілком можливо, що суховантаж таємно перевозив зброю, оскільки судно ґрунтовно не додивилося", - заявив співробітник охорони фінського порту Пієтарсаарі в статті, опублікованій в найбільшій газеті Helsingin Sanomat.

За його словами, судно ретельно не перевірялося, оскільки воно прибуло до Фінляндії порожнім. "На судні була здійснена тільки проста перевірка екіпажа і митний контроль", - сказав він.

Взагалі ж за останній час висувалася безліч самих різнопланових версій відбувся - від "наркотичної" до "іранської". Згідно з однією з них, група арештованих "піратів", що захопили судно в шведських територіальних водах Балтики, була спеціально найнята спецслужбою однієї з країн Євросоюзу.

Багато ЗМІ відзначали, що дії російських військових по звільненню Arctic Sea можуть бути додатковим свідоцтвом того, що на його борту знаходилося "щось важливе і цінне" - вони виявилися масштабнішими, чим потрібне. До того ж сам МЗС РФ раніше "напустив туману", підкинувши журналістам "північнокорейську версію".

Про корабель Arctic Sea з російським екіпажем з 15 осіб, який перестав виходити на зв'язок в кінці липня, офіційна інформація в ЗМІ не надходила більше двох тижнів.

З'являлися різні версії зникнення судна - від нападу піратів до "господарського спору". Arctic Sea, на борту якого, згідно з офіційною інформацією, знаходився вантаж деревини на майже $ 2 млн був виявлений в Атлантиці 17 серпня, неподалік від острівної держави Кабо-Верде.

Читайте також:

Arctic Sea віз до Ірану ракетні комплекси C-300

Обвинувачені у захопленні Arctic Sea переклали провину на капітана

Загарбникам Arctic Sea висунули звинувачення

Суховантаж Arctic Sea заарештовано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: