Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Human Rights Watch вважає звинувачення у тероризмі зручним інструментом репресій Росії у Криму

Проти чотирьох затриманих кримськотатарських активістів російські силовики застосовували тортури.

Росія намагається зобразити кримських татарякі висловлюються проти окупації, як “терористів” і “екстремістів”. 

Про це сповістили в правозахисній організації Human Rights Watch з питань Європи та Центральної Азії.

"Російська влада в анексованому Криму використовує звинувачення в тероризмі як зручний інструмент репресій", - заявив директор організації Г’ю Вільямсон.

В опублікованій доповіді від 12 липня мовиться, що в анексованому Криму за звинуваченням у тероризмі проходять 24 кримські татари, 20 із них затримали під час облави сценазу на їхні будинки.

Крім того, проти чотирьох заарештованих кримськотатарських активістів застосовували тортури, а їхніх правозахисників позбавили права бути присутніми під час обшуку чи арешту.

В організації закликали Кремль звільнити усіх ув'язнених кримських татар і припинити використання антитерористичного законодавства для придушення свободи слова.

ВідеоБлизько сотні кримських татар приїхали до Москви, аби підтримати чотирьох засуджених співвітчизників

У Москві затримали кримських татар, які приїхали на апеляцію фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір". До автозаків потрапили пів сотні людей. Справу щодо "Хізб ут-Тахрір" сьогодні розглядає Верховний суд Росії. Чотирьох кримських татар торік у грудні Кремль засудив за створення філіалу релігійної організації, яка заборонена в Росії.  

Близько сотні кримських татар приїхали до Москви, аби підтримати чотирьох засуджених співвітчизників

Нагадаємо, 27 березня, в окупованому Криму проводилися обшуки щонайменше в 25 будинках кримських татар, затримали 20 осіб, щонайменше 16 з яких відвезли в управління ФСБ в окупованому Сімферополі. Це наймасштабніша облава в Криму з моменту окупації. Офіційно ФСБ проводить обшуки у пошуках членів забороненої в Росії ісламістської організації "Хізб ут-Тахрір". Насправді, як повідомляють джерела в Криму, відбувається масова зачистка учасників організації "Кримська солідарність", в яку кримські татари об'єднались задля допомоги жертвам окупаційних репресій. Найбільше окупантам допекли так звані громадські журналісти. 

У Європейському Союзі вже заявили, що знають про реальний стан справ з обшуками та закликали Росію негайно припинити їх. Своєю чергою захисник незаконно утримуваних в РФ українських політв'язнів Микола Полозов переконаний, що в окупованому Криму відбуваються репресії і зачистки за расовою і національною ознакою.

У четвер, 11 липня, Верховний суд Росії виніс рішення за апеляційною скаргою на вирок Північно-Кавказького військового окружного суду стосовно чотирьох кримських татар у справі "Хізб ут-Тахрір", зменшивши їхні тюремні терміни на три місяці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції