Кремль вже вибрав заміну Лужкову

Влада Росії обрала нового мера Москви серед чотирьох можливих кандидатур. Лужкова можуть відправити у відставку у найближчі тижні.

За даними джерел, близьких до Кремля, наступника мера Москви Юрія Лужкова визначено і узгоджено. Претендента на крісло градоначальника вибирали з чотирьох кандидатур: віце-прем'єрів Сергія Собяніна і Сергія Іванова, міністра МНС Сергія Шойгу і колишнього калінінградського губернатора Георгія Боос. Як припускають джерела, Лужков буде відправлений у відставку в найближчі два-три тижні. За іншими даними, мер піде зі свого поста в грудні.

Як розповіло інформоване джерело, в Кремлі мова Лужкова у зв'язку з нападками на нього в телеефірі була сприйнята як "оголошення війни". Як відзначило джерело, на засіданні політради "Єдиної Росії" мер заявив: "Без мене у вас не буде партійної більшості в Москві", тим самим натякнувши на можливе відділення московських єдиноросів. Як вважає джерело, такого влада Лужкову не пробачить.

За даними джерел, в уряді і адміністрації президента до серпня не було єдиної думки з приводу того, чи варто відправляти у дострокову відставку Лужкова. За словами джерел, на серпневій зустрічі Путін запевнив Лужкова, що той досидить у кріслі градоначальника до закінчення терміну повноважень влітку 2011 року. Проте коли Лужков став "забивати клин" в правлячий тандем, наприклад, підтримавши раніше схвалене урядом будівництво траси через ліс Хімкинський, сумнів у правильності якого пізніше висловив Дмитро Мєдвєдєв, у Кремлі вирішили почати атаку на мера й ініціювати його відставку.

Нагадаємо, що напередодні ввечері Лужков заявив на засіданні єдиноросів, що не збирається виправдовуватися з приводу висунутих проти нього звинувачень, бо "виправдовуватися в Росії означає, що ти вже з чимось згоден". Він назвав викривальні матеріали в пресі "ганебною кампанією наклепів і брехні", захистив своє захоплення бджолами і зняв з себе відповідальність за річну ситуацію зі смогом в Москві і важку транспортну проблему.

За поширеною неофіційною версією, інформаційну кампанію проти московського мера спровокували його спроби посіяти розбрат між президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим і прем'єр-міністром Володимиром Путіним. 8 вересня анонімне джерело в Кремлі заявило, що "подібні спроби не залишаться без відповідної реакції". Невдоволення адміністрації глави держави могла викликати стаття Лужкова в "Російській газеті" у захист траси через Хімкинский ліс, а також матеріал "Московського комсомольця" "Конкуренція навколо Москви".

Читайте також:

Лужков відповів на хвилю компромату

Дружина Лужкова захистить його честь у суді

Сім'я Лужкова очолила рейтинг багатіїв російської влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: