Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Крим стає гарячою точкою. Постпред України в ООН розповів про загрози міжнародній безпеці

Представник України наголосив на активізації міжнародної спільноти через вибори у Криму.

Мілітаризація окупованого Криму стає загрозою міжнародній безпеці не лише у басейні Чорного моря, а й в усій Європі, тому ООН може активізувати заходи протидії.

Про це повідомив постійни представник України в ООН Володимир Єльченко "Голосу Америки".

"Росія починає готувати підґрунтя для розміщення в Криму ядерної зброї. Розконсервовуються старі місця зберігання ядерної зброї. Все це дуже серйозно... Тобто Крим вже починає ставати такою гарячою точкою не лише в тому сенсі, що він незаконно анексований, а й у тому, що він несе загрозу європейській безпеці", - сазав Єльченко.

Він додав, що Росія, крім того, використовує військові бази на півострові для перекидування військового контингенту та техніки на територію Сирії. 

Тому ООН буде готувати відповідні рішення Генеральної Асамблеї, які стосуватимуться юридичного тиску, питання озброєння, інформаційної політики, а також економіки. 

Також Єльченко розповів, що цього року у зв'язку з проведенням виборів на президента Росії на території окупованого Криму спостерігається активізація міжнародної спільноти. В подальшому можуть бути введені нові санкції. Деякі країни чинять індивідуальний тиск. Нова Зеландія, наприклад, припинила перемовини з РФ щодо зони вільної торгівлі.

За словами українського постпреда, незважаючи на відсутність України у Раді безпеки, ООН продовжуватиме вирішувати питання агресії Росії.

Нагадаємо, постпред Франції в ООН Франсуа Делатр заявив, що анексія Криму, порушення прав людини на окупованому півострові, а також інші неправомірні діяння РФ не повинні залишитися без відповіді міжнародної спільноти, бо йдеться про довіру до міжнародного права загалом. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції