Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Крим є частиною України: Держдеп США рішуче засудив виступ Путіна на окупованому півострові

Росія порушила цілий ряд зобов'язань та норм, спричинивши численні людські втрати на українському півострові.

Державний департамент США прокоментував заяви президента РФ Володимира Путіна в окупованому українському Криму, нагадавши Росії про збереження санкцій до повної деокупації півострова.

Про це йдеться в заяві в.о. заступника держсекретаря США Хізер Науерт, - пише Укрінформ.

«Чотири роки тому Росія провела нелегітимний, сфабрикований "референдум" в Україні, здійснивши марну спробу легітимізувати анексію української території. Жителі Криму були змушені голосувати під контролем озброєних до зубів російських військових", - підкреслила представник Держдепу.

Заяви Росії про те, що українці зробили вільний вибір на цьому "референдумі", завжди були позбавлені довіри.

ВідеоПорошенко прокоментував візит Путіна до Сімферополя та Севастополя

Навідатись на анексований півострів Путін вирішив за кілька днів до президентських виборів у Росії цієї неділі. Саме тому дуже важлива єдина позиція всього світу про невизнання російських виборів в Криму, а до організаторів цих виборів мають бути запроваджені санкції, вважає Петро Порошенко.

Порошенко прокоментував візит Путіна до Сімферополя та Севастополя

"На своєму передвиборчому мітингу в Криму президент Путін знову висловив незаконні претензії Росії на українську територію, вкотре відкрито підтвердивши те, що російський уряд зневажає міжнародний порядок і не поважає територіальної цілісності суверенних держав", - зауважила Науерт.

Вона акцентувала, що крім незаконного "референдуму", Росія порушила цілий ряд інших зобов'язань та норм, спричинивши численні людські втрати на українському півострові.

"Впродовж останніх чотирьох років Росія почала кампанію примусу та насильства, орієнтовану на тих, хто виступає проти її спроби анексії. Російська окупаційна влада піддає кримських татар, етнічних українців, проукраїнських активістів, членів громадянського суспільства та незалежних журналістів політично вмотивованим переслідуванням та постійним репресіям, одночасно систематично придушуючи неурядові організації та незалежні ЗМІ", - підкреслюється в заяві.

Представник Держдепартаменту наголосила що Сполучені Штати закликають Росію припинити її спроби придушити основні свободи висловлення поглядів, мирних зібрань та асоціацій, а також свободи релігії чи віри.

"Ми підтверджуємо нашу прихильність суверенітету й територіальній цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Крим є частиною України, і наші кримські санкції залишатимуться чинними, поки Росія не поверне контроль над півостровом Україні", - резюмувли в Державному департаменті США.

Нагадаємо, що міністерство закордонних справ України висловило офіційний протест через неузгоджений візит президент РФ і делегації російських високопосадовців до Криму. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій прес-службою дипломатичного відомства.

Залиште свій коментар

Вибір редакції