Критика, погрози та компліменти самому собі. Про що говорив Трамп під час виступу на Генасамблеї ООН

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент США від початку роботи сесії Генасамблеї ООН зробив кілька гучних заяв.

У вівторок, 25 вересня, розпочала роботу 73 сесія Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку. Традиційно її початок супроводжувався зверненням президента США. Цьогорічний виступ Дональда Трампа тривав трохи більше півгодини, але суть заяв американського президента була змістовною.

ТСН.ua зібрав головні тези з виступу президента Трампа.

Добробут та процвітання США

Розпочав виступ лідер США з розповіді про успіхи та прогрес його Адміністрації у проведенні внутрішньої політики. "За два роки наша адміністрація досягла більшого, ніж будь-яка інша адміністрація в історії нашої країни", - заявив Трамп. Ці його слова зустріли сміхом, але він усміхнувся у відповідь, сказавши: "На таку реакцію я не очікував, але нічого".

Дональд Трамп, Генасамблея ООН
Reuters

"Економіка США на підйомі, - продовжив американський президент, - безробіття сягає найнижчих за 50 років показників. Ми залучили фінансування для оборонної галузі". Трамп наголосив, що Сполучені Штати стали сильнішими, безпечнішими і багатшими, ніж тоді, коли він тільки обійняв свою посаду.

Добрі стосунки з КНДР

Розповідаючи, про політику США щодо Корейського півострова, Трамп підкреслив, що дії США спрямовані на те, щоб "замінити привид конфлікту сміливими прагненнями до миру".

"У нас склалися дуже добрі стосунки. Як ви знаєте, останнім часом не проводилося ніяких випробувань – ні ракетних, ні ядерних", - заявив він, відзначивши, що динаміка стосунків між Сполученими Штатами та Північною Кореєю залишається позитивною, хоча санкції з КНДР досі не зняті.

Також Трамп нагадав, що було вирішено питання щодо заручників і повернення останків американських військовослужбовців, які загинули під час Корейської війни. Він підкреслив, що  санкції США щодо КНДР будуть зберігатися до денуклеаризації Корейського півострова. "Ми погодилися з тим, що в інтересах обох країн проводити денуклеаризацію Корейського півострова", - розповів Трамп про зустріч із Кім Чен Ином у Сінгапурі. "Після цієї зустрічі ми вже бачили багато обнадійливих заходів, які, можливо, тільки мало хто міг уявити собі зовсім недавно", - зазначив американський президент.

"Корумпований іранський режим"

Президент США Дональд Трамп звинуватив лідерів Ірану у корумпованості і анонсував нові санкції проти країни, які будуть введені у листопаді. "Будь-яке гуманітарне вирішення в Сирії має включати в себе стратегію, працюючи з жорстоким режимом, який фінансує цю кризу - це корумпований режим в Ірані. Вони сіють хаос, смерть і руйнування. Іранські лідери не поважають своїх сусідів та їхніх кордонів, вони не поважають суверенні права націй. Іранські лідери, навпаки, розкрадають ресурси нації для того, щоб збагачуватися і для того, щоб поширювати заворушення на Близькому Сході і за його межами", - заявив Трамп.

На думку американського президента, іранський народ справедливо обурений тим, що його власні лідери розкрадають мільярди доларів з казни, захоплюють великі частини економіки. Трамп підкреслив, що саме з цих причин багато країн Близького Сходу підтримали його рішення щодо виходу з Іранської ядерної угоди.

Родина Трампа, Генасамблея
Reuters
Родина Трампа слухає його виступ на Генасамблеї ООН

Трамп анонсував, що санкції проти Ірану будуть посилені у листопаді. "5 листопада будуть введені нові санкції, згодом будуть і інші", - наголосив він, підкресливши, що США не можуть дозволити іранському режиму володіти ядерною зброєю. Він закликав всі інші нації ізолювати "іранський режим".

Ще одна порція санкцій

Перед виступом у Генасамблеї Трамп розповів, що Сполучені Штати вводять санкції проти дружини президента Венесуели Ніколаса Мадуро Силії Флорес і збираються продовжувати тиснути на країну. Окрім дружини, під санкції потрапили ще 5 урядовців Венесуели. На самому виступі він розкритикував соціалістичну форму державного устрою, заявив, що вона нежиттєздатна і несе загрозу іншим. "Всі народи світу повинні протистояти соціалізму і стражданням, які він приносить", - вважає він. Лідер США закликав до "відновлення демократії" у Венесуелі.

Допомога лише тим, "хто має повагу"

Трамп наголосив, що США вирішили переглянути умови надання зовнішньої допомоги іншим країнам. "Ми вдячні за всю роботу, яку Організація Об'єднаних Націй веде по всьому світу для того, щоб підвищувати рівень життя для людей, для всіх сімей. США є найбільшим донором у світі, і ми значно випереджаємо всіх інших донорів. Але нам мало що дають. Саме тому ми ретельно аналізуємо іноземну допомогу США. Держсекретар Майкл Помпео буде займатися цим. Ми проаналізуємо, що працює, що ні. І ті країни, які отримують наші долари, наш захист, чи враховують вони наші інтереси, чи проповідують вони їх. На перспективу ми маємо намір давати зовнішню допомогу тільки тим, хто нас поважає. Тільки тим, хто, чесно кажучи, є нашими друзями", - сказав він.

За словами Трампа, у США очікують, що інші держави почнуть вносити свій справедливий внесок в оплату вартості своєї оборони. "США прихильні до того, щоб зробити ООН більш ефективною та підзвітною. Як елемент реформування США не будуть платити більше 25% від миротворчого бюджету ООН. Це повинно спонукати інші держави також активізуватися, взяти участь і взяти на себе частину цього великого тягаря», - наголосив він.

Несправедливий ОПЕК

Глава Білого дому під час виступу розкритикував ОПЕК через занадто високі ціни на нафту. "Ми стали найбільшим виробником енергії на всій планеті. США готові експортувати нафту, вугілля, природний газ, який ми маємо в надлишку. ОПЕК та члени ОПЕК грабують весь інший світ. Мені це не подобається, і це нікому не має подобатися. Ми захищаємо багатьох з цих націй просто так, а потім вони нами користуються, призначають високі ціни на нафту. Це неправильно, ми хочемо, щоб вони припинили підвищувати ціни. Ми хочемо, щоб вони навпаки знижували ціни. І вони мають зробити значний внесок у військовий захист, починаючи з цього моменту", - зазначив Трамп.

ВідеоПорошенко планує поговорити на Генасамблеї ООН про агресію Росії на морі

Водночас, українські військові біля свого узбережжя, в повітрі та на морі, тепер буквально щодня відпрацьовують відсіч потенційного нападу окупантів. Командувач Об'єднаних сил ексклюзивно ТСН заявив: у разі ворожої агресії з моря, толерантними та стриманими українці не будуть.

Порошенко планує поговорити на Генасамблеї ООН про агресію Росії на морі

Погана Німеччина, гарна Польща

Дісталося від Трампа і Німеччині. Трамп у своєму виступі попередив останню, що вона може стати повністю енергетично залежною від Росії. Американський президент наголосив, що енергетична залежність будь-якої держави від одного іноземного постачальника робить її вразливою для вимагань та залякувань.

"Тому ми вдячні таким європейським країнам як Польща, яка очолила будівництво Балтійського трубопроводу для того, щоб країни більше не залежали від Росії, для задоволення своїх енергетичних потреб. Німеччина стане повністю залежною від російської енергії, якщо вона невідкладно не змінить свого курсу", - наголосив глава Білого дому.

Про Україну американський президент у своїй заяві не згадав. Також очільник Білого дому не акцентував увагу на Російську Федерацію.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко під час візиту до Нью-Йорка на Генасамблею ООН проведе низку зустрічей з лідерами країн світу, а також зустрінеться із представники американського бізнесу та української громади. Він виступить у другій половині дня 26 вересня, а також візьме участь у Саміті миротворчості ООН.

ВідеоВперше на Генасамблею ООН перепустку отримало немовля

У генеральній асамблеї ООН вперше в історії взяло участь немовля. Прем'єрка Нової Зеландії Джесінда Ардерн, яка не так давно народила - взяла з собою у відрядження і доньку. Доки вона виступала на саміті миру, тримісячну Нів Те Ароху тримав на руках батько, що теж сидів у залі. 

Вперше на Генасамблею ООН перепустку отримало немовля

Залиште свій коментар

Вибір редакції