"Кривава п'ятниця" у Киргизії: кількість загиблих перевищила 40 людей

До міста Ош на півдні Киргизії стягнуті додаткові міліцейські сили. Мешканці готуються до нічних атак, у місті лунає стрілянина, на вулицях зводять барикади.

Кількість загиблих в результаті безладів у місті Ош на півдні Киргизії досягла 41 людини. Постраждали, за даними міністерство охорони здоров'я країни, більше 520 людей.

Поранені звертаються до лікарень самостійно, деяких привозять машини "швидкої допомоги". До Оша зі столиці Киргизії перекинуті додаткові міліцейські сили.

Тим часом мешканці міста готуються до нічних атак і будують барикади, щоб не пропустити натовп мародерів до своїх домівок. Проїжджа частина вулиць перекривається великими каменями, бетонними блоками, вантажівками, люди озброюються палицями, у деяких є вогнепальна зброя.

Барикади на вулицях міста сильно ускладнюють проїзд пожежних автомобілів, тому пожежні побоюються, що в місті можуть вигоріти цілі вулиці, оскільки своїми силами мешканці не зможуть впоратися з вогнем.

Агресивний натовп не завжди пропускає автомобілі "швидкої допомоги" до поранених. Два автомобіля вже були пошкоджені. Крім того, деяким медичним екіпажам вже не вистачає перев'язувальних матеріалів і бактерицидних засобів.

Ще вранці у п'ятницю в Оші була відключена подача газу, деякі райони міста залишилися без електрики.

Попри заяву тимчасового президента Киргизії Рози Отунбаєвої про те, що "ситуація взята під контроль", мешканці міста повідомляють про безперервну стрілянину.

Раніше влада Киргизії ввела в Оші і прилеглих районах надзвичайний стан. Отунбаєва звернулася до жінок Киргизії, попросивши їх поговорити зі своїми родичами-чоловіками, які могли брати участь у заворушеннях.

"Дорогі сестри, будь ласка, знайдіть необхідні слова для своїх чоловіків, синів та братів. Зараз не час для закликів до ворожнечі і помсти", - заявила виконуюча обов'язки президента.

Місцеві журналісти повідомляють, що бачили на вулицях Оша кілька військових машин, проте, за їхніми словами, солдати не контролюють ситуацію. Один з репортерів бачив, як група молодих людей напала на солдатів і відняла у них зброю.

Є повідомлення, що в Оші почали формувати дружини, які складаються з узбеків і киргизів.

Заступник голови тимчасового уряду Киргизії Азімбек Бекназаров заявив, що зіткнення в Оші носять міжетнічний характер. Заворушення відбувалися в районах міста, де значну частину населення становлять етнічні узбеки.

Читайте також:

У Киргизії "авторитетного" друга Бакієва розстріляли разом з охоронцями

Вибори президента Киргизії відбудуться восени 2011 року

Узбекистан стягнув бронетехніку до кордону з Киргизією

Записано розмову сина Бакієва з дядьком: "треба 500 відморозків для нової революції"

ВідеоЖертвами сутичок в Оші стали 17 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: