Кривдник Буша постане перед судом 19 лютого

Іракський журналіст, що кинув взуття в Буша під час його візиту до Багдада, з'явиться перед судом 19 лютого. Журналіст відповідатиме перед вищим судом у звинуваченні в нападі на главу іноземної держави.

Іракський журналіст Мунтазер аз-Зейді, що кинув взуття в Джорджа Буша під час його візиту до Багдада, з'явиться перед судом 19 лютого, повідомляє агентство АР.

Журналіст відповідатиме перед вищим судом у звинуваченні в нападі на главу іноземної держави, повідомив судовий прес-секретар Абдул-Саттар Бейкдар. Сам кореспондент телеканалу "Аль-Багдадія" знаходиться під вартою з 14 грудня, коли і зробив свій вчинок.

Під час сумісної прес-конференції американського президента і іракського прем'єра Нурі аль-Маліки в Багдаді кореспондент метнув в Буша свої черевики із словами: "Це тобі прощальний поцілунок, собака... від вдів, сиріт і всіх убитих в Іраку".

Журналіст був затриманий на місці. Його вчинок кваліфікується властями як "агресивні дії відносно іноземної офіційної особи", що є кримінальним злочином і карається, за іракським законодавством, позбавленням волі до 15 років.

Незвичайний вчинок 30-річного кореспондента встиг зробити його національним героєм в багатьох країнах арабського світу. Захищати журналіста викликалися більше 100 адвокатів з арабських і інших країн. Свої послуги запропонував, зокрема, один з колишніх адвокатів екс-президента Іраку Саддама Хусейна Халіль ад-Дулеймі.

В кінці січня в Іраку був встановлений пам'ятник кинутому в Буша черевику. Монумент був споруджений на території одного з іракських благодійних фондів в Тікріті на знак пошани до іракського журналіста Мунтазеру аз-Зейді. Наступного дня після того, як він був встановлений на батьківщині страченого президента країни Саддама Хусейна, монумент демонтували.

Пам'ятник, який повинен був увічнити вчинок іракського журналіста, є виконаним із склопластика і покритий бронзою черевик розміром 2,5 метри в довжину і 1,5 у висоту, що підноситься на білому бетонному постаменті.

Читайте також:

В Іраку відкрили пам'ятник черевику, який кинули у Буша

Буш назвав пригоду з черевиками "найдивнішим моментом свого президенства"

В Ірані пройдуть змагання з метання черевиків у Буша

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: