Криза через нову назву Македонії: грецький парламент не зміг висловити недовіру прем'єру Ципрасу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Голоси розподілилися 151 проти 148.

Грецький парламент не зміг висловити недовіру уряду прем'єр-міністра Алексіса Ципраса.

Про це повідомляє DW.

Уряд Ципраса підтримали 151 депутат, переважна більшість з яких представляють очолювану ним ліву партію СІРІЗА. Проти грецького уряду висловилися 148 депутатів.

Алексіс Ципрас поставив питання про довіру своєму уряду після того, як міністр оборони Греції Панос Камменос заявив про свою відставку і вихід його партії "Незалежні греки" зі складу коаліційного уряду.

Камменос таким чином висловив незгоду з угодою про перейменування Македонії, за яку грецький парламент має невдовзі проголосувати.

Зазначимо, що з 2005 року Греція блокує вступ Македонії до НАТО і Євросоюзу, оскільки не хоче, щоб якась країна носила назви грецького регіону. 19 жовтня 2018 року депутати народних зборів Македонії схвалили пропозиції уряду про початок внесення змін до конституції щодо зміни назви країни. За це рішення проголосували 80 депутатів із 120. Перед цим у країні відбувся референдум. Зміну назви країни на Північну Македонію, а разом із тим – можливість вступити до НАТО та розпочати діалог про набуття членства у ЄС, підтримали 91,46% громадян, які взяли участь в голосуванні. Проти виступили 5,65%.

Парламент Македонії 11 січня підтримав перейменування країни в Північну Македонію. Тепер угоду між Скоп'є і Афінами повинен затвердити парламент Греції.

ВідеоМакедонія домовилася із Грецією про перейменування країни

Відтепер країна називатиметься "Республіка Північна Македонія". Після розпаду Югославії упродовж 27 років Скоп’є та Афіни сперечалися. Греки вважають, що назва "Македонія" належить одній із їхніх північних провінцій, де народився Олександр Македонський, а сусіди назву нібито просто вкрали. Через це Греція блокувала вступ балканської республіки у ЄС та НАТО.У Скоп’є обіцяють тепер внести зміни до конституції. Угоду про перейменування мають підписати вже цього тижня.

Македонія домовилася із Грецією про перейменування країни

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції